Стройка

Новости строительства и недвижимости

“Газпром” готовится к зиме и очередной “газовой войне”, – Коболев
«Газпром» готується до зими і чергової «газової війни», – Коболєв

Глава «Нафтогаз України» Андрій Коболєв заявив, що в компанії не можуть заповнити сховища блакитним паливом до зими, оскільки Кабмін вимагає виплатити 90% прибутку як дивідендів, а коштів на придбання газу не залишається.

Про це він повідомив у Facebook.

«Газпром» готується до зими і чергової «газової війни», європейські постачальники – теж. Як результат, транзит газу через Україну за 5 місяців виріс на 8 % – додаткові обсяги закачується в сховища.

В європейських ПСГ, які публікують дані, зараз вже на 20 млрд куб більше газу, ніж в середньому за два попередніх роки. Приріст запасів в них становить 60 % до показника за аналогічний період 2018 року», – написав Коболєв. У той же час українська сторона продовжує закуповувати газ додатково, щоб заповнювати сховища на зиму. На даний момент Україна імпортувала на 20 % більше газу, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

“Якщо продовжимо накопичувати газ такими темпами, до початку опалювального сезону вийдемо на необхідний рівень 20 млрд кубів. Тоді ми будемо готові до будь-яких дій «Газпрому», і позиція України у переговорах буде захищена», – написав Коболєв. Але проблема в нестачі оборотних коштів у «Нафтогазі», тобто закуповувати додатково газ немає фінансової можливості.

Читайте також: Гройсман розкритикував ціни на газ і назвав «Нафтогаз» «ненаситним монополістом»

Перша причина – з «Нафтогазом» не повністю розрахувалися за газ, який продавали населенню. Друга причина – дефіцит. Коболєв написав, що Кабмін, як єдиний акціонер «Нафтогазу», зобов’язав їх платити не 30 % прибутку як дивідендів, як багатьом приватним компаніями, а 90 %. “Саме зараз, коли нам потрібні гроші на закупівлю газу на зиму, це для нас надзвичайний виклик. Доводиться вибирати – дивіденди зараз, захист від кризи. Частини державних підприємств уряд дозволив сплачувати лише 30 % прибутку. Нам не завадила б хоча б розстрочка, поки ми не почнемо продавати газ», – пояснив він.

Якщо ж Кабмін не надасть розстрочку, щоб газ можна було закупити вчасно, то Коболєв пропонує інший варіант. Це залучення кредитних коштів. “Поки у наповненні підземних сховищ ми рухаємося за графіком. Але якщо не вирішити проблему ліквідності в найближчі тижні – закупити газ в достатніх обсягах буде неможливо. Ситуація вимагає термінового уваги на вищому рівні», – резюмував Коболєв.

Автор публикации

Пользователи не найдены

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.