Стройка

Новости строительства и недвижимости

Конституционный суд отменил право НАБУ через суд расторгать коррупционные договоры
Конституційний суд скасував право НАБУ через суд розривати корупційні договори

Конституційний суд визнав незаконним право Національного антикорупційного бюро через суд розривати угоди, які визнані такими.

Про це йдеться в рішенні суду. КС визнав незаконним положення пункту 13 частини першої статті 17 закону про НАБУ, згідно з яким бюро мало право «при наявності підстав, передбачених законом, подавати до суду позови про визнання недійсними угод у порядку, встановленому законодавством України».

«Положення пункту 13 частини першої статті 17 Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України» від 14 жовтня 2014 року 1698-VII визнано неконституційним, втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним судом цього рішення», — йдеться у рішенні.

Рішення КС є остаточним і оскарженню не підлягає. Позов про визнання даного положення незаконним подавав «Запорізький завод феросплавів». Товариство стверджувало, що така норма дає НАБУ можливість звертатися до суду з вимогою розривати угоду ще до завершення розслідування, що порушує Конституцію. У НАБУ вважають таке рішення «узаконеним розкраданням держпідприємств». «КС узаконив розкрадання коштів держпідприємств через закупівель за завищеними цінами, позбавивши НАБУ права вимагати через суд анулювання незаконних угод.

Це рішення — в інтересах організаторів корупційних схем, а не України», — повідомляють в бюро. «Запорізький завод феросплавів» контролюється бізнесменами Ігорем Коломойським і Геннадієм Боголюбовим.

Читайте також: КСУ визнав неконституційним декларування для антикорупційних активістів

Автор публикации

Пользователи не найдены

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.