Стройка

Новости строительства и недвижимости

У Зеленского пояснили слова Кучмы про ответный огонь и снятие блокады Донбасса
У Зеленського пояснили слова Кучми про відповідь вогонь і зняття блокади Донбасу

АП заявили, що фраза Леоніда Кучми про припинення вогню у відповідь на Донбасі, яка розійшлася у ЗМІ – вирвана з контексту.

Стійке і тривале припинення вогню на Донбасі – це ключове питання для повернення до світу. Вчорашня зустріч в Мінську дала стриманий оптимізм щодо подальшого врегулювання військового конфлікту.

Про це на сторінці в Facebook заявила прес-секретар Зеленського Юлія Мендель.

“Життя українських військових є абсолютною і беззаперечною цінністю. Президент хоче миру. Стійке і тривале припинення вогню на Донбасі – це ключове питання для повернення до світу. Вчорашня зустріч в Мінську дала стриманий оптимізм щодо подальшого врегулювання військового конфлікту. Однак, в новинах з’явилося багато інтерпретацій по переговорах.

Ми повинні внести роз’яснення», – написала вона. Так, за словами Мендель, представник України в ТКГ Леонід Данилович Кучма ніколи не говорив, що українським військовим не можна відкривати вогонь. “Фраза, яка розійшлася у ЗМІ – вирвана з контексту. Мова йшла про те, що це взаємне зобов’язання. У всіх Мінських угодах прописано припинення вогню. Українська сторона повинна це зробити зі свого боку, але й російська – обов’язково повинна зупинити вогонь.

Читайте також: Бойовики знищили черговий вантажівка ВСУ, загинули люди

І заклик припинити вогонь, а не стріляти, стосувався насамперед протилежного боку. Це шлях з двостороннім рухом», – пояснила прес-секретар. Вона зазначила, що протягом бойових дій на Донбасі українські військові постійно піддавалися провокацій з іншого боку. Бойовики встановлювали гранатомети у дитсадках, школах на дахах житлових будинків. “Тому треба розробити механізми розведення сил. Ми закликаємо всіх учасників ТКГ активізувати роботу. Зустрічі в Мінську надзвичайно важливі, але в проміжку повинна відбуватися щоденна робота. Підгрупа з безпеки ТКГ повинна підготувати документи, які дозволять почати розведення сил. Після розведення сил ми зможемо почати відновлення моста в Станиці Луганській», – наголошується в повідомленні.

Автор публикации

Пользователи не найдены

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.