Стройка

Новости строительства и недвижимости

Новини України: Президент України Володимир Зеленський на зустрічі з експертами по е-послуг пообіцяв їм свободу і заявив, що вірить у талант зробити Україну цифровим лідером.

В Адміністрації Президента України відбулося перше експертне обговорення концепції «Держава в смартфоні» за участю Президента Володимира Зеленського. Про це повідомляє в четвер прес-служба глави держави.

«12 червня в Адміністрації Президента України відбулося перше експертне обговорення концепції «Держава в смартфоні». У ньому взяли участь представники Коаліції електронного держави, яка об’єднує 65 різних організацій і експертів в області ІТ», — йдеться в повідомленні. Як зазначається, до обговорення також приєднався глава держави.

«Я хочу швидких змін. Я вірю у ваш талант і бажання зробити Україну цифровим лідером і гарантую вам свободу. Повинні готувати спільно ініціативи, законопроекти і здійснювати кроки, знімають бар’єри з цифрової економіки та електронного управління. Запевняю, що особисто буду звертатися» до тим державним службовцям, які чинять опір на місцях», — підкреслив Зеленський.

За словами радника глави держави Михайла Федорова, переведення державних послуг в онлайн буде сприяти не тільки комфорту громадян, але і зменшенню корупції.

«Наш план дуже амбітний. Наприклад, до 2024 року ми прагнемо перекласти 90% всіх державних послуг у режим онлайн, в три рази зменшивши кількість взаємодії громадян і бізнесу з владою і досягнувши нульового рівня корупції в цій сфері. І вже в цьому році українці відчують смак електронних послуг нового покоління — повністю автоматизованих і об’єднаних навколо громадянина. Але все це стане реальним лише за умови консолідації навколо спільного плану дій всіх експертів, талановитого українського ІТ-бізнесу, всіх гілок влади і політичної волі на найвищому рівні», — відзначив Федоров.

В ході зустрічі представники Коаліції дали Президенту свої рекомендації та обговорили пріоритетні проекти цифровізації. Ключові пропозиції стосувалися розвитку інструментів електронного держави і демократії, цифрових інфраструктур, цифрової ідентифікації, кібербезпеки, наведення порядку в державних реєстрах, електронного народовладдя (електронних соціологічних опитувань і навіть виборів). Також йшлося про важливість створення можливостей для українських технологічних стартапів. Всі ці завдання будуть включені в єдиний план дій.

Президент запевнив, що такі зустрічі будуть регулярними. На наступному тижні запланована серія обговорень концепції «Держава в смартфоні» за участю міжнародних донорів, представників бізнесу і т. п. Потім документ буде оприлюднений у форматі плану конкретних дій і очікуваних цілей.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський провів зустріч з колишнім главою держави Віктором Ющенком і обговорив з ним соціально-політичну ситуацію в контексті позачергових виборів у Верховну Раду.

Автор публикации

Пользователи не найдены

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.