Стройка

Новости строительства и недвижимости

Новини України: Івана Купала — традиційне східнослов’янський свято, яке традиційно відзначають у ніч перед Івановим днем з 6 на 7 липня.

Колоритний атмосферою цього дня зберігається очищення за допомогою вогню і води — найдавнішої форми магічних дій. Івана Купала — один з чотирьох головних свят сонячного календаря.

Наші пращури на Івана Купала відзначали день літнього сонцестояння. У свято проводились різноманітні обряди, пов’язані з водою, вогнем і травами. Неодружені дівчата, які хотіли вийти заміж, до свята Купала збирали в полі трави і квіти, з яких плели вінки. У слов’ян вінок був символом кругообігу сил природи, а також служив оберегом від нечисті.

На заході дівчата збиралися компанією і спускали вінки на воду і загадували бажання. При цьому потрібно було дивитися, куди відпливає вінок. З цим було багато прикмет. Якщо вінок понесло далеко від берега, то бажання здійсниться. Також намагалися стежити за тим, в який бік вінок поплив. За прикметами, в яку сторону вінок протягом понесло, звідти й слід чекати долі і нареченого.

Якщо ж вінок плаває по центру річки, то рік пройде без значних змін. Якщо вінок прибило до берега, то буде біда. Також дівчата на воду спускали вінки із запаленою свічкою, ворожачи на любов і майбутнього нареченого.

Петрів піст 2019: календар харчування по днях і що можна їсти

Згідно з переказами, на Івана Купала сонце дарувало величезну силу, яка допомагала виконувати бажання. Традиційно на свято розпалюють великі багаття, навколо яких збирається молодь. Хлопці стрибають через вогонь, щоб визначити, хто буде щасливим. Чим вище стрибнув хлопець, тим більше шансів у нього знайти щастя в цьому році.

Закохані також стрибали через вогонь, міцно взявшись за руки. Якщо вони не разъеденят руки над багаттям, то спілка молодих буде довгим і міцним. Також в багатті можна спалювати старі речі і навіть меблі. Таким чином, люди вірили, що залучать в будинок багатство і успіх. Вважається, що сила вогню може вилікувати домашніх тварин від хвороб.

Петрів піст 2019: дата, історія і традиції

На Івана Купала слов’яни надавали велике значення водної стихії. Бажаючі купалися в річці і озерах як напередодні, так і в святкову ніч. Вважається, що таким чином очищається не тільки тіло, але і душу. Відомо, що ранкова роса володіла цілющими властивостями. Дівчата намагалися якомога швидше прокинутися вранці, щоб вмитися росою, яка дозволить довше зберегти красу і здоров’я.

Рослини на Івана Купала також наділялися містичними властивостями. Вранці дівчата збирали трави і квіти, які потім сушили й використовували для лікування хвороб, захисту будинку від бід і різних невдач.

Найважливішим рослиною на Купала залишається папороть, який кожному з нас відомий по безлічі історій і легенд. За переказами, в ніч на Івана Купала папороть зацвітає лише на мить. Якщо людина знайде цвітіння, то повинен його зірвати. Це забезпечить власника знахідки щастям на все життя.

Автор публикации

Пользователи не найдены

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.