Стройка

Новости строительства и недвижимости

Новини культури: За свою кар’єру групи часто змінюють назви, особливо на початковому етапі. Деякі назви приховують цікаві історії.

 • 1

  Багато культові групи можуть похвалитися незвичайними історіями виникнення своїх назв: хтось довго придумував, а хтось просто ткнув пальцем в словник. Тим не менш саме під цими іменами колективи стали популярними, і міняти назву вже пізно, як би не хотілося.

  AC/DC

  Популярна австралійська група, піонери хард-року та хеві-металу. Учасники колективу стверджують, що назва групи англійською мовою означає постійний і змінний струм. Саме ця абревіатура красувалася на швейній машинці, на якій сестра Ангуса Янга шила йому сценічні шкільні костюми.

 • 2

  The Prodigy

  У назві цієї групи ніякої таємниці немає. Ліам Хоулетт, засновник і учасник колективу, просто використав назву свого першого синтезатора Moog Prodigy.

 • 3

  Kasabian

  На початку кар’єри група називалася Saracuse, але пізніше учасники колективу змінили назву на Kasabian на честь Лінди Касейбиан — члена комуни «Сім’я» Чарльза Менсона.

 • 4

  Акваріум

  Історія про те, як, здавалося б, легко придумати назву для групи. Сам Борис Гребенщиков, незмінний соліст колективу, розповідає про це так: «Сталося так, що ми їхали десь в Купчине. Проїхали таку двоповерхову «скляшку». Вона називалася «Акваріум». І хто сказав, що ось — «Акваріум». І ми вирішили, що так».

 • 5

  Linkin park

  Насправді під цією назвою зашифрований Парк Лінкольна. Але слово Lincoln було замінено на Linkin з-за того, що сайт linkolnpark.com вже існував, а купувати його було не так вже дешево, а домен linkinpark.com був доступний.

 • 6

  Moloko

  З назвою цього тріп-хоп-колективу пов’язана цікава історія. Слово Moloko учасники групи підгледіли у книзі «Заводний апельсин», навіть не здогадуючись про те, що сленг «надцяте» у творі має російськомовні коріння.

 • 7

  Pixies

  Назву для колективу обирали методом тику в словник. Тому група і отримала назву Pixies, що в перекладі означає «маленькі, веселі ельфи».

 • 8

  Led Zeppelin

  Назва культового колективу має досить цікаву історію. Воно виникло в результаті дискусії між Джиммі Пейджем і барабанщиком і басистом з The Who, які запевняли, що проект Пейджа впаде, як свинцевий повітряна куля («to go down like a lead balloon», тобто «піти на дно як свинцевий балон»). Після декількох маніпуляцій зі словами і граматикою куля перетворилася на дирижабль.

 • 9

  Duran Duran

  Учасники групи назвали свій колектив на честь доктора Дюран-Дюран — персонажа культової еротико-фантастичного фільму «Барбарелла» з Джейн Фондою у головній ролі.

 • 10

  The Velvet Underground

  The Velvet Underground — назву брошури про таємну сексуальну субкультуру початку 60-х, яку показав групі Тоні Конрад, друг Джона Кейла. Так назва брошури стало назвою групи. Крім того, до того часу вже була написана пісня The Venus in Furs («Венера в хутрі»), створена під враженням від однойменного твору Леопольда фон Захер-Мазоха, що стало ще однією причиною прийняти нову назву.

 • 11

  a-ha

  «A-ha» непогано б звучало в якій-небудь пісні, подумав один із музикантів групи і заніс це слово у свій блокнот. А коли постало питання про назву групи, запропонував це слово. Учасників групи зачепило те, що назва легко пишеться і вимовляється і на багатьох мовах означає схвалення.

 • 12

  Jethro Tull

  На початковому етапі кар’єри у групи були проблеми з концертами в Лондоні, тому їм доводилося часто міняти назву, щоб грати кілька разів в одних і тих же клубах. Одного разу менеджер запропонував назву Jethro Tull в честь якогось агронома XVIII століття. І під цією назвою група отримала прописку в клубі, власнику якого вони раптом сподобалися.

 • 13

  Чайф

  Автором назви групи є учасник першого складу колективу — Вадим Кукушкін. «Він взяв за основу два слова: «чай» і «кайф». Так ми називали міцний чорний чай-чифір, у величезних кількостях поглощавшийся на репетиціях», — розповідав Володимир Шахрін.

 • 14

  Pink Floyd

  На початку кар’єри група називалася The Pink Floyd Sound в честь двох блюзових музикантів з Північної і Південної Кароліни — Пінка Андерсона і Флойда Каунсила, потім назва скоротилася до The Pink Floyd. А після 1970 року від нього і зовсім «відвалився» певний артикль «The».

 • 15

  Rammstein

  Учасники німецької групи всіляко відкидають зв’язок між своєю назвою і трагічної авіакатастрофою 28 серпня 1988 року на авіабазі Рамштайн, де під час авіашоу за участю італійської авіаційної групи вищого пілотажу сталося зіткнення трьох літаків. Але все ж офіційно прийнято вважати, що не було інших причин назвати команду «Rammstein».

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.