Стройка

Новости строительства и недвижимости

Новини України: Указом президента від 22 червня 1995 року встановлено, що щорічно у другу неділю липня в Україні відзначається День рибалки.

Свято встановлено Указом Президента України «Про День рибалки» від 22 червня 1995 року № 464/95 «На підтримку ініціативи працівників рибного господарства, а також професійних спілок …» протягом тисячоліть рибальство було для людини одним з головних способів отримання їжі.

Зараз промислове рибальство використовує сучасні технології, а деякі види риб, молюсків і ракоподібних вирощуються на спеціальних фермах.

Приватне рибальство залишається одним з найулюбленіших розваг та популярним видом спорту. Рибальство в Україні було відоме з древнх часів.

Це підтверджують археологічні знахідки — глиняні та кам’яні грузила для риболовних сітей, різноманітні гачки тощо, які належать до черняхівської культури (II-V ст.) та наступних епох (VI-IX ст.).

Знаменні події в історії: 14 липня 2019 року

Поширенню рибальства в Україні сприяла велика кількість рік(більше 22 тисяч) і озер (понад 7 тисяч), а також прадавня традиція використання риби у харчуванні. Найбільшими районами рибальства в Україні були: пониззя Дніпра, Південного Бугу, Дністра, Пруту, Прип’яті, Десни, узбережжя Чорного і Азовського морів.

Тут рибальство вважалося основним заняттям певної частини мешканців, що переросло в промисел. На сьогодні майже 30 тисяч Українців зайняті професійним промислом риби, переробкою уловів, торгівлею рыботоварами; більше 3 мільйонів українців — це рибалки-любителі, для багатьох з яких риболовля є не тільки цікавим хобі, але й істотним внеском у бюджет сім’ї.

Серед любителів порибалити 76,9% — чоловіки і 23,1% — жінки. Морський промисел України в Чорному та Азовському морях за обсягом вилову до російської окупації Криму займав другу позицію після Туреччини, а зараз ми не входимо навіть у п’ятірку лідерів. До того ж, майже 80% рибальства в Україні перебуває в тіні.

Прикмети й обряди на 14 липня — День Дем’яна і КузьмыЧитать повністю

Джерела свідчать, що вже у XVI ст. в Україні статутом регламентувалися терміни рибальства, зазначалися види снастей, якими можна було виловлювати рибу.

Зараз спортивна і любительська рибалка в Україні здійснюється згідно з Правилами любительського і спортивного рибальства України. На водоймах загального користування дозволяється забирати улов вагою від 3 кг до 5 кг (в залежності від особливостей водойми).

Риболовля дозволена лише спортивними снастями — категорично заборонені сітки, електровудки, вибухові і отруйні речовини. Не так давно була посилена адміністративна та кримінальна відповідальність за браконьєрство.

Автор публикации

Пользователи не найдены

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.