Стройка

Новости строительства и недвижимости

Новини України: Уляна Супрун перерахувала три інтервенції, які можуть врятувати людину від передчасної смерті.

Виконуючий обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун вважає, що зберегти здоров’я і уникнути передчасної смерті допоможуть постійний контроль за тиском, зменшення споживання солі і відмова від транс-жирів.

Про це вона повідомила на своїй сторінці в Facebook.

«Постійний контроль власного тиску та доступ до лікування; зменшення споживання солі; відмова від транс-жирів. Ці три інтервенції можуть врятувати від передчасної смерті близько 100 мільйонів людей у всьому світі до 2024 року», — зазначила Супрун.

Зокрема, як наголосила глава Мінохоронздоров’я, за розрахунками дослідників, збільшення доступу до регулярного лікування артеріальної гіпертензії на 70% потенційно може врятувати від передчасної смерті близько 39,4 мільйона чоловік. Скорочення споживання солі на 30% — 40 мільйонів смертей, відмова від транс-жирів — 14,8 мільйона. І це все протягом 25 років, якщо почати впроваджувати ці інтервенції вже зараз, додала вона.

Супрун про хімічну кастрацію педофілів: Це буде визнано порушенням прав людини

Так, Супрун рекомендує постійно контролювати власне тиск і при необхідності приймати ліки для його нормалізації. «Регулярне вимірювання артеріального тиску допоможе вчасно виявити проблему ще на початковому етапі, звернутися до лікаря і уникнути небажаних наслідків. Це важливо робити незалежно від віку, адже артеріальною гіпертензією хворіють не тільки люди старшого віку», — зазначила вона.

Також глава Моз закликає бути дуже уважними з сіллю, оскільки її надмірне споживання визнано однією з найбільших загроз для здоров’я серед харчових факторів. «Денна норма солі для людини, що не має серйозних проблем зі здоров’ям, становить 6 грамів. Це близько однієї чайної ложки. Для дітей норма ще менше: від 1 до 3 років — 2 грама в день, від 4 до 6 — 3 г; від 7 до 10 років — 5 грамів», — зазначила вона.

При цьому Супрун порадила їсти домашню їжу, а не фаст-фуд. «В останньому може бути дуже багато солі. Тому краще готуйте вдома. Це кращий спосіб контролювати кількість спожитої солі «, — підкреслила очільниця Моз.

Крім того, вона підкреслила необхідність відмовлятися в раціоні від транс-жирів, пояснивши, що вони підвищують ризик атеросклерозу, хронічного запалення, ішемічної хвороби серця та ревматоїдного артриту.

«Транс-жири — це маргарини в кондитерських виробах і соусах, солодощі з тривалим терміном придатності (кекси, круасани, тістечка), смажені страви (картопля-фрі і пончики), більшість напівфабрикатів (охолоджене тісто, піца, м’ясні і рибні вироби — рибні палички, котлети), чіпси, снеки, сухарики, горішки, попкорн «, — нагадала Супрун і порадила, зокрема, не вживати багато смаженої їжі.

«Пам’ятайте, що коли мова йде про збереження здоров’я, потрібно працювати регулярно і досить сумлінно. Не буває так, що за одне тренування або здоровий прийом їжі можна попередити або вилікувати якусь хворобу. Піклуватися про себе треба постійно», — підкреслила Супрун.

Автор публикации

Пользователи не найдены

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.