Стройка

Новости строительства и недвижимости

Новини України: 4 серпня не стільки грози боялися, тому що «коли на Марію гроза — сіна буде за очі», скільки грому остерігалися, і не тільки наяву, але й уві сні.

Адже означав такий сон — погані вісті так печаль.

Забобонні люди, щоб захистити себе від напастей, клали під подушку зубчик часнику, а на двір виносили лопату, щиро вважаючи, що такі нехитрі маніпуляції відведуть від їх будинку біду. А вслухаючись у громові гуркоти, примічали: «Якщо глухий грім — бути тихого дощу, грім гучний обіцяє затяжна злива, безперервний громовий гуркіт обов’язково градом відгукнеться, а якщо бухає голосно і уривчасто — відро кличе».

Але щоб не сталося, а при першому ж раскате грому потрібно було неодмінно перехреститися і сказати: «Пішли, Господи, тиху воду і теплу росу». Адже якщо «На Марію сильні роси, то льони будуть сірки та коси». А кому захочеться в один день втратити те, що все літо холилось та лелеялось.

І ось ще що: побоюючись холодної роси, дбайливі господині старалися в день Марії Магдалини 4 серпня викопати в саду всі квіткові цибулини. Не хотілося їм ризикувати своїм радує око запашним багатством. Адже квіти на Русі завжди в ціні і пошані були.

Знаменні події в історії: 4 серпня 2019 годаЧитать повністю

Марія Магдалина не тільки громами відома, квітами знайома, її ще й ягодницей в народі звуть. Адже на схилі літа, у розпал стерні, ягідна скатертина-самобранка особливо багата стравами заставлена. Тут і чудовий набір лісових гостинців: чорниця, лохина, брусниця, жимолость, костяниця, ожина, так і в садах не мало ще бурштинового агрусу, соковитою малини і смородини найрізноманітніших розмірів і забарвлень.

В цей день селяни активно займалися прибиранням пшениці. Однак у деяких селах 4 серпня було поширене вірування, згідно з яким, навпаки, в поле виходити не можна — блискавка може вбити. Природно, це було актуально лише у разі поганої погоди.

Зазвичай до 4 серпня встигала чорна і червона смородина, з якої варили варення і готували на її основі лікарські засоби, оскільки знали, що ця ягода допомагає боротися з проявами застуди. Вирушали 4 серпня також збирати і лісові ягоди.

У цей день вшановується пам’ять Марії Магдалини — однієї з найвідоміших жінок в релігійній історії. Цікаво, що в православ’ї і католицизмі ставлення до особистості Марії Магдалини розрізняється. Так, католики асоціюють її з блудницею, а в православній церкві вона відома лише як мироносиця. Як сказано в Священному Писанні, Марія народилась у галілейському місті Магдала, чому і отримала своє прізвисько. У Новому завіті вона згадується лише кілька разів. Зокрема, саме Марію Магдалину Ісус вилікував від одержимості, а після цього вона сама стала послідовницею Христа і вже значно пізніше — однієї з жінок-мироносиць, які прийшли в печеру для того щоб приготувати Ісуса до похорону і стали свідками його божественного воскресіння. Після цього саме Марія Магдалина повідомила апостолам про таке чудо. Марія Магдалина була послідовницею Іоанна Богослова і проповідувала християнство в Римі. Померла вона в Ефесі мирної смертю.

В православ’ї Марія зарахована до лику святих. 4 серпня не тільки відправляються до церкви, але також після служби йдуть у ліс збирати ягоди. Господині займаються домашніми заготовками. Саме з цієї причини в народі день 4 серпня був відомий як Ягодница.

Три Спаса в серпні 2019 року: коли і як праздноватьЧитать повністю

Незважаючи на те, що роса 4 серпня вважалася згубною для рослин, жінки вірили в прикмети про те, що вона володіє чудодійними властивостями. Тому, обов’язково вмивалися росою, вважаючи, що вона зробить обличчя білим і чистим.

Народні прикмети на 4 серпня

Гроза 4 серпня передвіщає багатий урожай зернових культур.

Потрібно квіткові цибулини з землі дістати, оскільки незабаром почнуться заморозки.

Сильні роси вранці 4 серпня — врожай льону буде поганим. Вважалося, що роса 4 серпня призводить до загибелі рослин.

Не варто працювати в дощову погоду — по прикметі, блискавка може вбити.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.