Стройка

Новости строительства и недвижимости

Новини України:У серпні є три свята, що звуться Спасом, і перший з них — Медовий Спас — відзначається 14 серпня.

Маковея (Перший Спас, Спас на воді, Медовий Спас) — народна назва православного свята Винесення чесних древ Животворящого Хреста Господнього, або Свято Всемилостивого Спаса та Пресвятої Богородиці, який відзначається в перший день Успенського посту 14 серпня.

У серпні є три свята, що звуться Спасом, і перший з них — Медовий Спас — відзначається 14 серпня. У цей день колись починали збирати мед. За переказами, князь Володимир саме в цей день прийняв хрещення, тому у стародавньому Києві 14 серпня освячували воду в Дніпрі і називали цей Спас «Спасом на воді».

Християнська церква 14 серпня вшановує сім святих мучеників — братів Маккавеїв (Авим, Антоніна, Гурія, Елеазара, Евсевон, Аліма й Маркелла), їхню матір Соломонию (або Соломію) та їх вчителя Елеазара, які постраждали за відмову прийняти язичництво і прийняли мученицьку смерть. Саме тому свято отримало ще одну назву — Маковія. Народ каже: де капала кров їх, сходив великий пламенній квітка, відразу зацветал, то і був мак. В цей день у церквах святять воду, квіти і мак.

Успенський піст: звичаї, традиції і молитви

На Маковія кожний мав букет квітів, в якому обов’язково присутні великі достиглі голівки маку. Такий букет називається «маковійчик» або «маковейка» і в ньому можуть бути і чорнобривці, і жоржини, і айстри, і гвоздики, і барвінок, а також різні трави (які в народі називають зіллям, зіллячком): васильки, м’ята, чебрець, любисток, полин, деревій, будяк-пристритник. Серед страв повинні були обов’язково бути коржики та пиріжки з маком.

Автор публикации

Пользователи не найдены

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.