Стройка

Новости строительства и недвижимости

Новини культури:Таємниця подвійного Р та інші маловідомі факти про батька «Ігри престолів» Джордже Р. Р. Мартіна.

 • 1

  Значення подвійного Р

  Багато фанатів цього автора задаються питанням, що ж означає РР між іменем і його прізвищем. Деякі навіть думають, що ці дві літери – це ціла містична загадка, яка відкриває таємниці миросоздания саги «Пісня Льоду і Вогню». Однак все дуже просто. Ці дві букви означають лише його середнє ім’я – Реймонд Річард. Мартін насправді народився з середнім ім’ям Реймонд, але вирішив додати до нього ще й Річарда, адже це ім’я було дано йому під час процесу хрещення.

 • 2

  Скромний початок

  Перша публікація Мартіна навіть не була якоюсь історією або розповіддю як такої. Створена вона була в період, коли автор був ще зовсім підлітком. У 1963 році компанія Марвел опублікувала лист від шанувальника, де він писав їм з питаннями про коміксі «Фантастична четвірка» і фантазував на тему його якості і сюжетів.

  Це був далеко не останній раз, коли його листи публікувалися. Мартін став постійним учасником динамічного марвеловского фендому. У 1965 році він отримав престижну премію Еллі за кращий прозовый фанфік, який він назвав «Powerman vs. The Blue Barrier».

 • 3

  Великий бос

  Незважаючи на те, що Мартін – переконаний католик, він не вважає себе надто релігійною людиною, називаючи себе атеїстом-агностиком. Але незважаючи на це, він вважає релігію досить захоплюючим і цікавим явищем.

 • 4

  Приречений комікс-фанат

  У свій час Мартін був затятим фанатом всій комікс-індустрії, де він мав певний авторитет. Як стверджує сам автор, колись він був людиною, зайняли чергу на перший у Нью-Йорку зліт за коміксами, за що і отримав нагороду «Комікс-фанат №1». І донині він є учасником багатьох конвенцій, а також частенько відвідує науково-фантастичні і фентезійні зльоти. За словами Мартіна, його найулюбленішим комікс-персонажем з всесвіту Марвел є Диво-Людина. Як відомо, доля цього героя була досить трагічною, і він був приречений вже з початку свого створення. Але саме тому він і сподобався Джорджу, адже, як він каже, йому подобаються такі персонажі, і саме на них він завжди робить акцент в літературі і своїх працях.

  Також зазначимо, що, оскільки Мартін є великим фанатом коміксів, у нього, як і у будь-якого іншого фаната, є улюблена суперспособность. Відповідаючи на запитання, він заявив, що хотів би собі такі здібності, як у Зеленого Ліхтаря. Джордж вважає, що інші супергерої отримують свої здібності дуже болючим і неприйнятним для нього способом, у той час як Зелений Ліхтар просто знаходить кільце і стає одним зі світових героїв.

 • 5

  Острів Шаолінь

  Мартін, подібно таким зіркам, як Стін і Джек Кірбі, є уродженцем одного з районів Нью-Йорка. Він виріс у доках Байонны, штат Нью-Джерсі, де його батько підробляв час від часу вантажником. Будучи досить закритим і замкнутою дитиною, Мартін компенсував це своєю фантазією. Він стверджував, що берег Стейтен-Айленд – це щось на зразок реального Шангрі-Ла. Сподіваємося, він і донині вважає так, а реальний вигляд цього місця не зміг похитнути неповторне авторське уяву.

 • 6

  Гра черепах

  Ще одним джерелом натхнення для Джорджа були черепахи. Оскільки це вельми недовговічні вихованці, то автор був змушений спостерігати за тим, як вони гинуть у своєму будиночку, що нагадував іграшковий замок. Це й наштовхнуло його на думку, що черепахи, можливо, вмирали не своєю смертю, а вбивали один одного в якихось таємних змовах. Як звучить знайомо, чи не правда?

 • 7

  Невдалі ставки

  У книзі «Танець з драконами» був такий персонаж, як сир Патрек з Королівської Гори. Мартін зізнався, що реальним прототипом був його найкращий друг – Патрік Сен-Дені, а сам персонаж був створений після того, як автор програв Патріку парі, суть якого полягала у протистоянні НФЛ між «Нью-йоркськими гігантами» і «Ковбоями Далласа».

 • 8

  Спортивна пристрасть

  Мартін є великим спортивним фанатом, особливо «New York Jets» і «New York Mets», які зробили його буквально одержимий. Під час літніх канікул в період навчання в коледжі, Джордж проводив своє літо не за відпочинком, а за роботою, займаючи посаду спортивного оглядача в Байонна.

 • 9

  Навчений письменницької грамоті

  У Джорджа є ступінь бакалавра в галузі журналістики, яку він отримав в Північно-Західному університеті. Дивно, але це один з небагатьох людей, які з самого першого дня знали, ким вони хочуть бути у майбутньому.

 • 10

  Ігровий поштовх

  Говорячи про іграх, варто відзначити, що вони завжди займали більшу частину життя автора і в якийсь момент навіть допомагали йому накопичити собі на життя. В той час, як інші молоді автори змушені перебиватися дрібної підробітком, на яку вони ледве знаходили час за своїм хобі, Мартін використав популярність шахів в 70-х роках, сформовану після гри Боббі Фішера з Борисом Спаським, для того, щоб оплатити свої рахунки. Зрештою, він влаштувався на роботу в компанію, де допомагав організовувати шахові турніри на Середньому Заході.

 • 11

  Шлях до кинославе

  Мартін знявся в декількох кінострічках, що допомогло йому підвищити свою популярність. Так, автор засвітився в таких кіно, як «Акулячий Торнадо 3», який належить до класики світового жаху, де його персонаж гине найбезглуздішою смертю. Також особа Джорджа засвітилося у фільмі 2015 року «Нація Z», де він грає зомбированную версію самого себе.

 • 12

  Оголений розмова по душам

  Згідно словами самого Мартіна, йому дуже подобається серіал «Рим» від HBO. Його майже культовий фаворит перервався на третьому сезоні, однак сам Джордж, як і мільйони інших людей, виступають за підтримку і розвиток серіалу і його продовження. Зазначимо, що цей серіал став натхненником для деяких сцен з «Гри престолів», де персонажі проводять важливі бесіди і ведуть майстерні діалоги, залишаючись при цьому повністю оголеними, тим самим утримуючи глядацьку увагу.

 • 13

  Сім’ї-суперники і реальні межі

  Багато не знають такий простий факт, як той, що у «Гри престолів» є власна історична підоснова. Так, Мартін взяв за основу реальні історичні події, які носили назву «Війна Троянд» і представляли собою громадянську війну в Англії. Незважаючи на те, що в основу сценарію лягли також події у Франції і Шотландії, саме «Війна Троянд» стала наріжним все, адже Мартін проводить досить явні паралелі між династіями Йорка і Ланкастера з сім’ями Ланністеров і Старков.

  Крім цього, Мартін використовував у своїй книзі ще одну частину британської історії, а саме – стіну Адріана, що була збудована на території Північної Англії у II столітті, позначаючи тим самим північну кордон Римської імперії. Це і лягло в основу так званої Стіни, яку в «Пісні Льоду та Вогню» охороняють члени Нічного Дозору.

 • 14

  Нелегка подружнє життя

  В даний час Джордж перебуває у шлюбі з Перріс МакБрайд, який був офіційно укладений у 2011 році. Однак історія їх відносин тягнеться вже дуже давно. Вперше пара познайомилася в 1975 році, як раз в той момент, коли Мартін одружився на своїй першій дружині Гейл Берник. Можливо саме через те, що він знайшов іншу, більш гідну дівчину, або ж тому, що своєю весільною піснею для танцю вони обрали композицію «Міст через неспокійну воду» Саймона і Гарфанкеля, пара розпалася через чотири роки.

 • 15

  Антивоєнні настрої

  Незважаючи на те, що вся суть книг Мартіна зводиться до ведення війни, сам же письменник виступає рішуче проти такого надмірного насильства. Зазначимо, що під час війни у В’єтнамі він відмовився йти служити в армію з міркувань совісті і честі, а тому вирушив на альтернативну службу Фонд правої допомоги в округ Кук.

Автор публикации

Пользователи не найдены

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.