Стройка

Новости строительства и недвижимости

Новини України:У прес-службі СБУ заявили, що не приховували ніяким матеріалів у «справі Гандзюк».

Служба безпеки України заявляє, що не приховувала ніяких матеріалів, в тому числі матеріалів допиту свідка, які могли розширити кількість підозрюваних у замовленні нападу на херсонську активістку Катерину Гандзюк.

«Допит свідка, який показав, що, за словами іншої особи, що йому відомо про те, що варіанти незаконного, у тому числі насильницького впливу на Катерину Гандзюк, обговорювалися в Херсоні в липні 2018 року за участю декількох осіб, відбувся 5 березня 2019 року. Слідчі та оперативні працівники СБУ відразу розпочали перевірку цих та інших важливих обставин, про які також повідомив свідок», — сказано в повідомленні прес-центру СБУ в соцмережі Фейсбук в четвер.

Луценко: У СБУ приховували матеріали про нових фігурантів у справі Гандзюк

У Службі безпеки стверджують, що вищевказаний протокол допиту свідка долучений до матеріалів кримінального провадження за підозрою голови Херсонської облради Владислава Мангера і Олексія Левіна (Москаленко) у вчиненні злочину проти Катерини Гандзюк, передбаченого ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 121 Кримінального кодексу України (співучасть у заподіянні умисного тяжкого тілесного ушкодження).

«У той же час, копія зазначеного протоколу допиту свідка долучена до матеріалів кримінального провадження за обвинуваченням Торбина С. (екс-учасник АТО Сергій Торбіна – ІФ) та інших осіб (всього 5) у скоєнні нападу на Катерину Гандзюк – том 24 аркуші справи 1-8», — повідомляють в СБУ.

Також, за інформацією спецслужби, з матеріалами зазначеного кримінального провадження, в тому числі і з копією зазначеного протоколу свідка ознайомилася сторона захисту.

Матеріали кримінального провадження за обвинуваченням Торбина та інших з супровідним листом від 20 травня 2019 року СБУ направило в Ген прокуратуру для підтримання державного обвинувачення.

Також, за інформацією Служби безпеки, копія зазначеного протоколу допиту долучена до матеріалів кримінального провадження за обвинуваченням екс-помічника народного депутата Ігоря Павловського (том № 3 аркуша справи 56-63), які за супровідним листом від 4 липня 2019 року також спрямовані в Генпрокуратуру.

«Таким чином твердження генерального прокурора України, поширену в мережі Інтернет, є помилковим. Служба безпеки України під процесуальним керівництвом Генеральної прокуратури України продовжує вживати всіх можливих і необхідних заходів з метою забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування обставин нападу на Катерину Гандзюк», — заявили в СБУ.

Раніше в цей день в опублікованому інтерв’ю інтернет-виданню «Цензор.немає» генпрокурор Луценко заявив, що в СБУ приховували матеріали допитів, які могли розширити коло причетних до вбивства Гандзюк. «Ми планували закінчити слідство не пізніше минулої п’ятниці, і вручити Мангеру (голова Херсонської облради Владислав Мангер –прим. ред.) матеріали для ознайомлення. Але з’явився новий чоловік, який, імовірно, дасть нові свідчення, які ймовірно розширять кількість учасників змови», — повідомив Луценко в інтерв’ю. За його словами, Генпрокуратура очікує свідоцтва від СБУ вже тиждень.

Автор публикации

Пользователи не найдены

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.