Стройка

Новости строительства и недвижимости

Новини України:Уряд може розглянути питання входження чотирьох національних медустанов в медреформу на наступному засіданні.

Кабінет міністрів україни може розглянути питання входження чотирьох національних медустанов в медреформу і єдиний медичний простір (ЄМП) на наступному засіданні.

Як написала на своїй сторінці в соцмережі Facebook в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, мова йде про Науково-практичному медичному центрі дитячої кардіології та кардіохірургії, Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» Моз України, Національному інституті раку та Інституті серця Моз.

Разом з тим, вона повідомила, що на засіданні уряду, що відбулося 14 серпня, питання автономізації цих клінік не був включений до порядку денного засідання.

«Ми підготували важливу постанову для автономізації цих закладів. Але на засіданні уряду її навіть не включили до порядку денного», — написала вона.

Супрун нагадала, що автономізація цих клінік повинна дозволити їм в 2020 році укласти договір з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) і приєднатися до трансформації системи охорони здоров’я, ставши частиною єдиного медичного простору, доступного кожному пацієнту.

«Опір цьому конкретному постановою очолив колишній керівник Інституту Серця Борис Тодуров. Він вже п’ятий місяць не підписує запропонований йому контракт, що містить суттєві вимоги щодо прозорості і звітності його діяльності як глави установи Моз України. В результаті її активної діяльності постанову під різними приводами намагаються заблокувати й ще раз перенесли розгляд на уряді», — написала Супрун.

Разом з тим, вона висловила впевненість, що, завдяки підтримці прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, це питання буде розглянуто на наступному засіданні уряду.

«Національні установи будуть автономізовані. Почнеться підготовка до укладення договорів з НСЗУ. Епоха вічних головних лікарів підходить до кінця», — написала Супрун.

Як повідомлялося, Моз очікує, що в реформу увійдуть і стануть частиною ЄМП медичні установи Національної академії медичних наук України (НАМНУ), а також відомчі медзаклади, в тому числі медустанови Міноборони і Нацгрвардии.

Автор публикации

Пользователи не найдены

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.