Стройка

Новости строительства и недвижимости

"Трусость - самый страшный грех": железные правила жизни Олега Сенцова
«Боягузтво — найстрашніший гріх»: залізні правила життя Олега Сенцова

29 серпня стало відомо про те, що українського режисера Олега Сенцова, який вже більше п’яти років перебуває за ґратами в Росії, перевезли до Москви з колонії №8 в місті Лабитнангі.

У травні 2018-го Сенцов оголосив безстрокове голодування, вимагаючи від влади РФ відпустити всіх ув’язнених українців у Криму та Росії, таким чином він голодує вже більше 60 днів. OBOZREVATEL зібрав найяскравіші цитати, які максимально передають його характер, світогляд і залізні правила життя.

«Я був на Майдані, і це головний вчинок у моєму житті»

У травні 2014 року Олег Сенцов і кілька його співгромадян були незаконно затримані російськими правоохоронними органами на території анексованого Криму. За час перебування в ув’язненні режисер не раз відкрито висловлювався про так зване приєднання півострова до РФ, про своє громадянство і висновку.

«Я громадянин України, який був незаконно захоплений співробітниками ваших спецслужб… Я був на Майдані, і це головний вчинок у моєму житті. Ми виступали проти злочинця-президента».

Читайте також: «Все йде за планом»: в СБУ оприлюднили нову інформацію обміну

«Я був і залишаюся громадянином України. Я не визнаю анексії Криму і військового захоплення Криму Російською Федерацією. Я не кріпак, мене не можна передати разом з землею».

«Я не боюся цих загроз і цей термін — 20 років — мені не страшний. Я знаю, що епоха правління кривавого карлика у вашій країні закінчиться раніше».

 

«Велика зрада починається іноді з маленькою боягузтва»

Режисер не приховує, що в ув’язненні йому погрожували тортурами, насильством, били і застосовували ядуха. При цьому боягузтво і готовність відректися від своїх переконань Сенцов вважає найстрашнішим гріхом на Землі.

«Боягузтво — найстрашніший гріх на Землі. Велика зрада починається іноді з маленької такої боягузтва… Коли тобі одягають мішок на голову, трохи б’ють, і через півгодини ти вже готовий зректися всіх своїх переконань, обмовити себе у чому завгодно, обмовити інших людей, тільки щоб перестали бити. Я не знаю, чого можуть коштувати твої переконання, якщо ти не готовий за них постраждати».

"Трусость - самый страшный грех": железные правила жизни Олега Сенцова

Фото: racurs.ua

«Люди, які не вірять пропаганді, ще скажуть своє слово»

Всупереч пред’явленими звинуваченнями, Олег Сенцов неодноразово висловлювався про своє справжнє ставлення до росіян, яким бажає лише волі і сміливості.

«Люди, які не вірять пропаганді, ще скажуть своє слово. У нас теж була злочинна влада. Просто я не хочу, щоб вами правили злочинці. Я хочу побажати росіянам навчитися не боятися».

«Ні про що ніколи не шкодую ні на що ніколи не сподіваюся»

Про своєму висновку і ряді випробувань, які Сенцову підносить доля, режисер каже філософськи.

«Ні про що ніколи не шкодую ні на що ніколи не сподіваюся. Просто живу. Зараз я живу у в’язниці — ось і вся моя життєва позиція. Вважаю себе більш вільним, ніж переважна більшість росіян, які живуть в чеховському футлярі і звідти через дірочку люблять Путіна».

«Я — бейсбольний м’ячик, чим сильніше мене б’ють, тим вище я потім злітаю».

 

Сьогодні українцю Олегу Сенцову виповнюється 42 роки.

Ім’я кремлівського бранця сьогодні лунає з усіх впливових міжнародних трибун. На останніх самітах НАТО та Україна-ЄС звільнення Сенцова, Сущенка, Балуха та всіх українців, яких утримує РФ, було серед пріоритетів. pic.twitter.com/hgyrohHaUh

— Петро Порошенко (@poroshenko) July 13, 2018

Олеже, живіть. Сьогодні весь світ з Вами. #SaveOlegSentsov pic.twitter.com/jqobIKBmg3

— Pavlo Klimkin (@PavloKlimkin) July 13, 2018

 

Автор публикации

не в сети 7 месяцев

editor news

0
Комментарии: 0Публикации: 13045Регистрация: 04-05-2018

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.