Стройка

Новости строительства и недвижимости

Що відомо про храм?

Відома українська архітектурна студія Balbek Bureau втілила в життя грандіозний проект по перевтіленню старовинного католицького храму на сучасний публічний простір.

Йдеться про приміщення колишнього храму Матері Божої Гваделупської у Сан-Франциско. Тепер, окрім міс, тут проводитимуть культурні та освітні заходи.

Римо-католицька церква Матері Божої Гваделупської розташована на вулиці Бродвей, 906 та є історичною пам » яткою Каліфорнії. Вона була збудована у 1880 році, проте зазнала значного руйнування після землетрусу та пожежі у 1906 році.

Після цього храм реконструювали у стилі «відродження місії», і будівля стала однією з перших церков у США, споруджених із залізобетону.

До 1950-х тут активно проводили служби, альо з годиною парафіян ставало все менше і на початку 90-х було прийнято рішення зачинити храм. Понад 25 років церква була занедбаною і лише напівпідвальні приміщення використовувалися як школа.

Як українці причетні до відновлення храму?

У 2016-му будівлю викупив інвестор і вирішив облаштувати всередині культурно-освітній центр 906 World.

За задумом авторів, історична споруда мала перетворитись у багатофункціональний комплекс, проектування якого довірили архітектурному бюро з Києва Balbek Bureau.

Головна ідея простору – створити майданчик для розвитку молодих стартапів, де учасники могли б жити, працювати, проводити зустрічі, розвиватися і спілкуватися з однодумцями в єдиному, сповненому натхнення і можливостей, просторі.

У сусідній житловій будівлі розмістився колівінг, у підвальному приміщенні церкви облаштували навчальний центр, а основний хол собору ставши простором для проведення різноманітних заходів.

Центральний хол церкви перетворився у просторий зал, кількість місць у якому може трансформуватись залежно від кількості відвідувачів. Замість вівтаря у передній частині залу встановили натяжний екран 11 метрів у висоту. Церковні фрески та вітражі вирішили прикрити.

Простір всередині храму може трансформуватись

Для розширення функціональності приміщення архітектори вирішили використати подіумні конструкції. Стаціонарні меблі на них додають затишності.

Однією з умов проектування була інтеграція та встановлення всіх елементів інтер’єру єру методом сухої збірки, не порушуючи несучі конструкції будівлі.

Сучасними формами й елементами декору дизайнери підкреслили геометрію, історичний та архітектурний образ будівлі.

«Мені здається, ми робили цей проект вічність і нам допомагав всесвіт», – написавши про цю роботу на сворінці бюро в Instagram засновник Balbek Bureau Слава Балбек.

Минуле будівлі не заважає зараз проводить тут найрізноманітніші заходи — від зайняти йогою та сесій з медитації до феміністичних конференцій та фестивалів віртуальної реальності й електронної музики.

Фото: Balbek BureauЧитайте також:

  • ТОП-6 українських дизайн-студій за версією міжнародного порталу про дизайні
  • Дерев’яні жалюзі на фасаді зробили оновлений будинок в Лісабоні «живим» (ФОТО)
  • ВІДЕО ДНЯ: Архітектурний проект, що перетворився в мультфільм

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.