Стройка

Новости строительства и недвижимости


Понад 6200 квадратних метрів штучного лісу в центрі мегаполісу

В той час, як штаб-квартири багатьох найбільших світових компаній розташовані в передмістях великих міст, гігант онлайн-продажів Amazon розмістив свою в центрі Сіетла. Архітектурний проект розробляла компанія NBBJ. Будівництво зайняло близько 5 років, а вклали в проект близько 4 млрд. доларів.

Найбільш знакова частина цього проекту – три пов’язаних між собою скляних купола з багаторівневим ботанічним садом всередині, в якому представлено 40 000 рослин.

Найбільша з трьох сфер має висоту близько 27 метрів і діаметр 39 метрів. Геометрична форма споруди – опуклий багатогранник, точна назва якого «пентагональный гексеконтаэдр». Всі споруда вкрите 2643 панелями зі скла. Спеціальна плівка на склі допомагає обмежити рівень інфрачервоного випромінювання, і як наслідок – зберігати прохолоду всередині.

The Spheres – це три «біосфери» з більш ніж 300 видами рослин з більш ніж 50 країн зі всього світу. Деякі з них вимерли в дикій природі, інші-досить рідкісні. Ця колекція рослин, гідна серйозного ботанічного саду, вимагає ретельного догляду за собою цілого колективу садівників. Серед рослин – фігове дерево висотою 15 метрів, австралійський папороть висотою 12 м, орхідеї з Еквадору і м’ясоїдні росички. А ще в куполах розташувалася густо засаджена жива стіна заввишки з четерыхэтажный будинок і водоспад.

Клімат всередині The Spheres встановлюється на рівні 22 градусів Цельсія і 60%-ної вологості протягом дня, а потім змінюється на 12 градусів і 90% вологості вночі, відтворюючи тим самим прохолодний і вологий клімат лісових екосистем.

Загальна площа The Spheres – понад 6200 квадратних метрів, і, хоча це лише невелика частина штаб-квартири Amazon, куполи є центром і душею офісу інтернет-гіганта.

Завжди відкриті для співробітників Amazon «Сфери» — це місце для зустрічей, роботи і відпочинку. Для цього тут пристосоване безліч місць – як відкритих, так і прихованих: від дерев’яного «пташиного гнізда», розташованого на висоті 30 футів, до терас з банкетками. The Spheres відкриті і для туристів, котрі можуть замовити екскурсію ним. Вони вже стали однією з туристичних визначних пам’яток Сіетла.

Дизайн «Сфер» ґрунтувався на дослідженнях, які стверджують, що «биофильные» простору здатні надихати на творчість і навіть покращувати роботу мозку. Одне можна сказати – працювати в центрі міста і одночасно – в лісі, це небанальний і напевно приємний досвід.

Читайте також про те, що в Китаї добудовується грандіозний аеропорт з найбільшим терміналом у світі. А також про те, як українські архітектори перетворили старовинну церкву в Каліфорнії в сучасний івент-хол.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.