Стройка

Новости строительства и недвижимости

Новини України:Роман Сущенко розкрив подробиці свого обміну.

Колишній в’язень Кремля кореспондент Укрінформу Роман Сущенко розповів, що до останнього моменту не знав, як і коли відбудеться обмін.

Про це він сказав під час першої після звільнення прес-конференції в Укрінформі.

«Щодо обміну скажу вам так: до останнього моменту я не знав, як і коли це буде. Тому що за повідомленнями місцевих ЗМІ, і наших дипломатів… вони говорили: «Ми працюємо». Але який сенс давати надію, тим більше ні дати, ні часу не було відомо?», — сказав Сущенко, відповідаючи на питання журналістів про те, коли він зрозумів, що буде обмін.

Він розповів, що 15 серпня відразу після обіду йому сказали збирати речі.

«А по четвергах в цій колонії зазвичай відбувався етап. Нічого не кажучи, дали кілька годин зібрати речі. Я зібрав і трохи пізніше сказали, що повинен бути обмежений вага — тобто 20 кілограмів, чого не складно зробити висновок, що це буде літак. Куди — невідомо», — розповів Сущенко.

За його словами, від представників адміністрації він почув, що його вимагають етапувати до Москви.

«Мені вдалося домовитися з ними про дзвінок… Я подзвонив консула і сказав, що мене етапують, куди — невідомо, але попередньо — літаком і, швидше за все, — у столиці. З його відповіді я зрозумів, що йому нічого не відомо. І відповідно 16-го вже нас транспортували літаком з Кірово… Потім до Москви, у Внуково. І вже я опинився в Лефортово», — продовжив Сущенко.

В Лефортово, зазначає він, увесь час перебував у камері.

«Ніяких контактів. Заборонені були: ні з адвокатами, ні з родичами, ні з консулами. Незважаючи на мої вимоги нічого цього не було. І тільки десь через добу, здається, або через двоє, з’явився один із представників адміністрації. Каже: «До вас консул, збирайтеся. Є потреба поспілкуватися». І відповідно під час зустрічі, яка була формальною, чисто для підпису, мені консул сказав, що потрібно підписати. Справу вирішено. Очі у нього були наповнені іскрами і сльозами. І він сказав, що це посвідчення про повернення в Україну. Я підписав», — сказав Сущенко.

Як він зазначив, після цього відчув «стриманий оптимізм».

«Не сказали час, а представник адміністрації зайшов і сказав, що ще десь півтора тижні доведеться почекати. І буквально на наступну ніч в 4 ранку стукають в камеру і кажуть: «Зберіться з речами». І я зрозумів, що наближається це час. І вже коли ми прибули у Внуково, нам зачитали указ Путіна про помилування 11 осіб, оскільки у моряків трохи інша юридична ситуація, вже тоді я зрозумів, що ось вона — свобода. Ще кілька годин польоту і все», — сказав Сущенко.

Він зізнався, що «уже в літаку трохи почало попускати».

«І коли перетнули повітряний кордон, вже легше стало», — додав Сущенко.

Сущенко: ФСБ готувалися до мого затримання

Як повідомлялося, власного кореспондента Укрінформу у Франції Романа Сущенко 30 вересня 2016 року затримали у Москві, куди він прибув з приватною поїздкою. 7 жовтня 2016 року йому пред’явили звинувачення в шпигунстві.

Московський міський суд 4 червня 2018 року засудив Сущенко до 12 років ув’язнення в колонії суворого режиму. 12 вересня Верховний суд РФ визнав це рішення законним.

7 вересня 2019 року між РФ та Україною відбулося взаємне звільнення утримуваних осіб у форматі «35 до 35». В Україну повернулися 35 осіб, у тому числі 11 незаконно засуджених українців і 24 моряки, захоплені в районі Керченської протоки в листопаді 2018 року.

Автор публикации

Пользователи не найдены

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.