Стройка

Новости строительства и недвижимости


На відновлення потрібно не менше 8,3 млн. доларів

Будинок-пам’ятник на горі Бузлуджа – модерністський будівля, побудована за проектом Георгі Стоилова в 1981 році в пам’ять про те, де і коли була заснована комуністична партія Болгарії: її установчий конгрес відбувся безпосередньо на вершині.

Спеціально для «Бузлуджи» в Балканських горах побудували підземну електричну підстанцію, провели опалення, укатали дорогу. Система освітлення була «родом» з Данії, двенадцатиметровые зірки і рубінового скла приїхали з Києва.

Будинок-пам’ятник експлуатувався близько десяти років і виявився непотрібним зі зміною режиму. «Бузлуджа» не була включена ні в один охоронний список будівель і легко стала жертвою мародерів. Зараз тут зруйновано дах, розбиті сходи, пошкоджені мозаїки, розбиті зірки.

З отриманням гранту «недобудову» законсервують і будуть думати над тим, як її використовувати. У проекті відновлення пам’ятника візьме участь сам Георгі Стоїловим.

Фонд Гетті виділив на «Бузлуджу» 185 тисяч доларів в рамках проекту збереження пам’яток модернізму. Однак, згідно з підрахунками Еигора Nostra, на реконструкцію піде не менше 8,3 млн. доларів. Звідки візьмуться інші гроші – велике питання.

Читайте також про те, що частини легендарного середньовічного замку в Англії поєднав незвичайний міст (ФОТО, ВІДЕО), а також про те, як старовинна церква в Каліфорнії перетворилася в івент-хол завдяки українцям (ФОТО).

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.