Стройка

Новости строительства и недвижимости


Концепція проекту побудована навколо сприйняття відвідувачів

Переміг проект архітектурного бюро Querkraft Architekten з Австрії за участю ландшафтної архітектурної компанії Kieran Fraser Landscape Design. Саме за їхнім проектом у Києві буде побудований перший у Східній Європі меморіальний центр трагедії Голокосту, розташований якраз у тому місці, де сталися трагічні події 1941-1943 років – повідомляє Build Portal з посиланням на прес-службу меморіального центру.

Конкурс мав на меті знайти знакова архітектурне рішення світового рівня, яке дозволить створити меморіал нового покоління. Майбутній Центр Голокосту стане одночасно місцем пам’яті, музеєм і платформою для досліджень, публічних дискусій і рефлексії трагедії.

Там будуть простору для основної і тимчасових експозицій, освітній і дослідницький центри, простір для публічних заходів, приміщення для архіву та музейної колекції.

Концепція проекту, який здобув перемогу в конкурсі, побудована навколо сприйняття відвідувачів центру. Архітектурне рішення допомагає фізично відчути небезпеку і безпросвітність, які оточили жертв Голокосту під час тих трагічних подій. До основної експозиції, розташованої на 20 м нижче рівня землі, веде довгий, схожий на щілину вхід. Його стіни наприкінці змикаються над відвідувачем. Це аналогія, з одного боку, шляхи жертв Бабиного Яру до місця загибелі, а з іншого — спочатку непомітного, але безперервного сліпого занурення суспільства в пітьму насильства. Після того як відвідувач проходить по основній експозиції, він поступово повертається в наповнене світлом простір.

Цей простір є серцем меморіального центру і символізує майбутнє, дає надію. Саме навколо нього розташовані приміщення для діалогу, дослідження та публічних заходів. Архітектурне рішення побудовано на контрасті між цими просторами темряви і світла.

Рішення побудувати Меморіальний центр на місці масових розстрілів в Бабиному Яру було прийнято в 2017 році. Всього на конкурс було представлено 165 заявок від архітектурних бюро з 36 країн світу. Серед них були такі знамениті бюро як Eisenman Architects, Diller Scofidio + Renfro (США), Zaha Hadid Architects (Великобританія). До речі, Eisenman Architects було автором Меморіалу загиблим євреям Європи в Берліні. Кваліфікаційний відбір пройшли 10 бюро.

Архітектурний конкурс на кращий проект Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» стартував 19 грудня 2018. Організатором виступила німецька компанія [phase eins]., яка також проводила конкурс на кращі проекти меморіалу Героїв Небесної Сотні і музею Революції гідності.

Конкурс проходив у два етапи. Процедура заснована на стандартах ЮНЕСКО для архітектурних конкурсів і правилах Міжнародного союзу архітекторів. Члени журі оцінювали проекти на умовах анонімності за заздалегідь визначеними критеріями.

«Для команди меморіального центру було дуже важливо провести архітектурний конкурс на найвищому рівні і у відповідності з міжнародними стандартами. Тому в основу конкурсної процедури були покладені стандарти ЮНЕСКО для проведення архітектурних конкурсів та конкурсів планування міст, а також правила Міжнародного союзу архітекторів. На кожному з двох етапів журі оцінювало проекти на умовах анонімності. Це дозволило поставити в центр експертної дискусії саме архітектурні рішення без прив’язки до їх авторів. Журі оцінювало проекти за заздалегідь визначеними критеріями: якість, продуманість і рівень архітектурного рішення та дизайну, унікальність і новаторство концепції, складність її інтеграції в існуючий ландшафт Бабиного Яру і міського простору навколо нього. Такий рівень проведення конкурсу є безпрецедентним для України », — повідомила Яна Барінова, виконавчий директор і директор по стратегії Голокосту Меморіального центру «Бабин Яр».

Автор публикации

Пользователи не найдены

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.