Стройка

Новости строительства и недвижимости

Новини України:Експерт: Затримки військової допомоги від США пов’язані з внутрішніми питаннями Штатів.

Президент США Дональд Трамп з високою часткою ймовірності підпише законопроект про виділення Україні $250 млн військової допомоги, прийнятий Палатою представників Конгресу. «Великі шанси», – запевнила експерт з міжнародних питань Ганна Шелест, передає «Оглядач».

Вона пояснила, що тимчасове «заморожування» допомоги було переважно пов’язане з внутрішніми питаннями Сполучених Штатів. Експерт нагадала, що в Конгресі та Сенаті не було проблем з підтримкою України.

«Важливо розуміти, що заяви щодо перегляду фінансування, які прозвучали деякий час назад, не були спрямовані проти України», – зазначила Шелест.

«Скоріше, це було пов’язано з переглядом видатків бюджету і в цілому фінансуванням подібних програм в США. Трамп постійно говорить, що не всі гроші ефективно використовуються і деякі програми допомоги потрібно переглядати. Україна певною мірою стала «заручником» цієї внутрішньої ситуації», – пояснила вона.

За її словами, Трамп «з бюрократичних причин» може не встигнути підписати законопроект до своєї зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським, яка попередньо анонсувалося на 25 вересня. Однак, зазначила Шелест, в цьому є і позитивні сторони.

«Було б добре, щоб український президент на зустрічі з Трампом. – Ред.) підняв тему фінансової допомоги на сферу безпеки, промовив її важливість, і запевнив, що в Україні ці фінанси будуть ефективно використовуватися», – порадила вона.

На думку Шелест, такий розмова допомогла б уникнути «сюрпризів» протягом наступних 12 місяців – з жовтня в США починається новий фінансовий рік. Крім того, експерт спростувала гіпотези про те, що розблокування військової допомоги може бути спробою Вашингтона «відкупитися» від підтримки України у важливих питаннях.

«Я б не будувала подібних теорій… Якщо ми порівняємо з засобами, які Україна отримала за всі ці роки від США, то $250 млн – це дуже невелика сума, щоб «відкупитися» за такого принципового питання, як майбутній статус окупованих територій», – констатувала вона.

Автор публикации

Пользователи не найдены

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.