Стройка

Новости строительства и недвижимости


Виставка — попередження

«Ліс — нескінченна привабливість природи» Клауса Литтманна перетворив стадіон Вертерзее в Клагенфурті в найбільшу художню інсталяцію Австрії — повідомляє Build Portal з посиланням на Guardian.

Проект був задуманий художником Клаусом Литтманом, який вперше побачив малюнок олівцем Макса Пейнтнера «Нескінченне потяг до природи» понад 30 років тому, і весь цей час виношував ідею втілити цю вражаючу дистопию в реальність.

На олівцевому малюнку Пейнтнера 1970-х років загроза для нашої природного середовища передана художнім образом, що пропонують уявити час, коли ліси будуть існувати тільки в якості виставкових об’єктів.

За минулі роки малюнок потрапив у більш ніж 20 підручників на німецькій мові і в багато міжнародні видання.

Стадіон Вертерзее названий на честь міського озера Вертерзее і є домашнім стадіоном для команди другого дивізіону Австрії «Клагенфурт».

Команда буде грати свої домашні ігри на сусідньому стадіоні Karawankenblick, поки на їх стадіоні з 8 вересня по 27 жовтня буде проходити виставка.

Інсталяція Литтмана частково фінансується «спонсорами дерев», які внесли по 5000 євро кожен. Вони отримають унікальні принти, підписані Пейнтнером і Литтманом.

Використавши 300 дерев, деякі з яких важать до шести тонн, ландшафтний архітектор Енцо Енеа покрив всі ігрове поле стадіону змішаним лісом, характерним для Центральної Європи.

Проект став найбільшої художньої інсталяцією в Австрії. Його можна побачити в будь-який день, вхід безкоштовний з 10 до 22 годин.

Після закриття виставки дерева будуть посаджені поблизу і «залишаться в пам’яті як лісова скульптура».

За задумом авторів, проект є попередженням, «нагадує нам, що природа, яку ми часто сприймаємо як належне, коли-небудь може виявитися тільки в спеціально відведених для цього місцях — як це вже відбувається з тваринами у зоопарках».

Читайте також про те, що на Дніпровській набережній у Києві відкрили скульптуру з металевих труб і прутків. А також про те, що на Чорнобильській АЕС почалися роботи над створенням мурала.

Автор публикации

Пользователи не найдены

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.