Стройка

Новости строительства и недвижимости

Перша виставка в галереї вже відкрита для публіки

Архітектурна група BIG завершила роботу над художньою галереєю Twist. Це незвичайна споруда має вигляд «обертається колоди карт» і з’єднує річку, що розділяє парк скульптур Кистефоса в Норвегії.

Спорудження визначено засновником «BIG» Бьярке Ингелсом як «залюднений міст». «Згин по центру» покликаний узгодити різні висоти берегів річки і створює неповторний впізнаваний профіль нової споруди.

«Що дійсно неймовірно в Кистефосе, так це парк скульптур. Ідея музею була скоріше доповненням, але, перетворивши її на міст, автори проекту дійсно зробили її невід’ємною частиною всього парку, — каже Інгелс. — Це не те, що ви йдете в музей, потім ви йдете в парк скульптур, а потім ви йдете додому. Ні, ви йдете через парк скульптур, приблизно на півдорозі ви йдете через музей, а потім продовжуєте подорож».

Музей і парк скульптур Кистефоса був заснований в 1996 році Кристеном Свеасом на місці його колишнього целюлозного виробництва. Він включає в себе промисловий музей, виставкові галереї і парк скульптур з колекцією творів мистецтва таких художників, як Аніш Капур, Олафур Еліассон і Фернандо Ботеро.

В якості натяку на постіндустріальну локацію, BIG «загорнув» Twist у смуги з алюмінію. Вони м’яко перетікають один в одного, як колода карт, створюючи оптичну ілюзію зігнутої форми.

Використання алюмінію на фасаді допомагає надати об’єкту «чистий» і цілісний вигляд, об’єднуючи два кінця будівлі, які відрізняються за розміром і характером.

У південному кінці галереї відвідувачів зустрічає строгий монолітний двоповерховий вхід, всередині якого знаходиться «замкнутий» простір без вікон.

Воно контрастує з «экстравертированной» північною стороною будівлі — одноповерхової і заскленою від підлоги до стелі.

«Мені здавалося, що це було настільки концептуально ясно, що там, де два різних простори зустрічаються, відбувається поворот, який створює третє простір», — пояснив Інгелс.

Перша виставка в галереї вже відкрита для публіки і триватиме до 17 листопада 2019 року.

Читайте також про те, що в Сербії побудують міст через Дунай — з офісами та готельними номерами. А також про те, як незвичайний міст з’єднав дві частини легендарного середньовічного замку в Англії.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.