Стройка

Новости строительства и недвижимости


Дерев’яна вежа готова до прийому новоселів

На околиці австрійської столиці в серпні цього року з’явилася унікальна будівля: найвище в світі, зроблене з дерева. На його спорудження було 4500 кубометрів сосни і 200 тисяч євро. Зараз у світі на різних етапах проектування і будівництва знаходиться кілька десятків багатоповерхових дерев’яних будівель. У Лондоні, наприклад, збираються реалізувати проект 300-метрового дерев’яного хмарочоса. А найпрогресивніші архітектори в рамках боротьби з глобальною зміною клімату пропонують повністю відмовитися від бетону на користь деревини.

Ідея дерев’яного «хмарочоса» у Відні — 84 метри заввишки, 24 поверхи — п’ять років тому прийшла архітектору Кароліні Палфі. Тоді керівник холдингу, в який входила і компанія Палфі, придбав кілька земельних ділянок на околиці, а забудову одного з них доручив 30-річної Кароліні.

Через три роки (будівництво почалося в жовтні 2016 року) дерев’яна вежа, як її тепер називають жителі Відня, готова до прийому новосьолов: ними будуть виключно ділові люди. Тут розмістяться різні бюро, медичні кабінети, фітнес-центри, магазини, ресторан і готель. Спочатку Палфі хотіла відвести в будівлі і місце для житлових квартир, але, на жаль, шкодує вона, не вийшло.

За словами відвідувачів, у приміщеннях вежі пахне справжнім лісом.

«Ми прагнули до того, — каже Кароліна, — щоб тут дерево залишалося «живим», тому відмовилися від шпалер і від лакового покриття стін і підлоги».

Звичайно, не все тут збудовано з дерева — воно становить 75 відсотків будівельного матеріалу. Так що без бетону та інших зміцнюючих компонентів не обійшлося.

Якщо говорити про пожежобезпеки, то вона на високому рівні. Принаймні, як показали різного роду експертизи, тривалість протистояння вогню у віденській вежі становить 115 хвилин, тоді як законом передбачено лише півтори години.

До визначення «найвищий дерев’яний будинок» Палфі ставиться досить спокійно. Вона знає, що її рекорд незабаром буде побитий. Наприклад, в Амстердамі планують звести 130-метрову вежу з дерева, а в Чикаго, батьківщині хмарочосів, дерево піднімуть на 228 метрів. У той же час в Токіо замислюються над 350-метровою баштою.

Дивіться відео про те, як йшов процес зведення вежі у Відні:

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.