Стройка

Новости строительства и недвижимости

Новини України:Православна церква вшановує в цей день пам’ять апостола Онисима, який був рабом Филимона – християнина знатного роду, проживає в місті Колосах.

Традиції на 28 лютого

Онисим вважається покровителем вівчарства, і в цей день вівчарики окликали зірки для рясного родючості овець. Увечері, коли на небозводі ставали видні перші зірки, господар овець і овчар виходили за околицю і клали на всі чотири сторони за три поклони. Овчар ставав на руно і промовляв такі слова:

«Засветись, зірка ясна, по поднебесью на радість світу хрещеній; загорись вогнем невгасимим на втіху православним. Ти зазирни, зірка ясна, на подвір’я до рабу Божому (ім’я). Ти освіти, зірка ясна, вогнем невгасимим белояровых овець у раба Божого (ім’я). Як по поднебесью зіркам несть числа, так би у раба Божого (ім’я) вродило овець більше того». Після окликания господар наводив овчара до себе в хату, пригощав його вином і наділяв подарунками.

Продовжували морозити насіння, готуючи їх до посіву: збирали в коморах різні насіння, виставляли на три ранкові зорі на мороз і відкладали до посіву. Продовжували і зорнить пряжу: перший моток, найкращий з усієї пряжі, виставляли на ранкову зорю, щоб вся пряжа була білою, чистою і міцною.

Прикмети на 28 лютого

Велика надбавка води віщує хороший сінокіс.

Знаменні події в історії: 28 лютого 2020 року

На Онисима зима з весною сперечаються: кому йти вперед, а кому назад повернути.

На Онисима-вівчарника зима стає безрогою (втрачає свою силу).

Часті східні вітри в кінці лютого — початку березня віщують пісочні бурі влітку.

Автор публикации

Пользователи не найдены

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.