Стройка

Новости строительства и недвижимости

"Накажут каждого": в Институте нацпамяти пригрозили депутатам, вернувшим имя Жукова проспекту в Харькове
«Покарають кожного»: в Інституті нацпам’яті погрожують депутатам, які повернули ім’я Жукова проспекту в Харкові

Епопея в Харкові з перейменуванням проспекту Петра Григоренка маршала Жукова і назад, що почалася влітку 2019 року, досі не закінчилася — днями Харківська міськрада знову повернув проспекту ім’я радянського воєначальника, на що відреагували в Українському інституті національної пам’яті.

Відзначивши, що дане рішення харківський депутатів порушує законодавство, в УІНП заявили, що звернуться до правоохоронних органів і будуть наполягати на персональній відповідальності всіх причетних до порушення закону.

«Проголосоване рішення не має нічого спільного з належним вшануванням пам’яті про Другу світову війну. Адже замість поваги до учасників війни харківські чиновники займаються спекуляціями і протиставленням двох ветеранів війни — Петра Григоренка, генерал-майора Червоної армії, який є всесвітньо відомим правозахисником, і маршала Червоної армії Георгія Жукова», — йдеться в заяві.

Також в УІНП додали, що в умовах військової та інформаційної агресії Російської Федерації проти України та окупації частини української території «спроби увічнення „маршала Перемоги“ Георгія Жукова може бути використано в інформаційно-пропагандистської кампанії РФ».

«Таким чином, країна-агресор може спробувати просувати міфи про „спільну історичну долю росіян і українців“, „Велику Вітчизняну війну“, що представляє потенційну загрозу національній безпеці України», — додали в Українському інституті національної пам’яті і опублікували поіменний список депутатів, які голосували за повернення проспекту імені Жукова, а також тих, хто був причетний до підготовки цього документа.

Читайте також: Заворушення в Харкові на «Барабашово»: затримано більше 50 осіб

Автор публикации

не в сети 8 месяцев

editor news

0
Комментарии: 0Публикации: 13801Регистрация: 04-05-2018

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.