Стройка

Новости строительства и недвижимости

Новини культури:Книги цього огляду схожі на калейдоскоп фантастичних історій, які лише іноді можуть бути зібрані в одному, цілком реалістичному романі.

 • 1

  Каролін Жорж. З Синтезу

  Цей роман, який незабаром буде презентовано в рамках «Днів Франкофонії в Україні» та за сприяння посольства Канади в Україні, дійсно змінює наші уявлення про свідомість і душі. Його автор пише про речі, які сьогодні хвилюють багатьох творців майбутнього – в кіно, в літературі, в сьогоденні. За сюжетом в пошуках себе і Абсолюту об’їздила безліч країн модель намагається врятуватися від внутрішньої порожнечі і перетнути кордони реальності, ставши ідеальним зображенням завдяки своєму цифровому аватару. Насправді за футуристичними деталями високотехнологічного майбутнього ховається тотальне самотність дитини, сімейні драми і ескапізм. По суті, це історія тіла і відображення, освіти і розпаду, загадка досконалого способу незважаючи на смертність плоті. «Після десятиліття творчості у мене вже не залишилося досить ікон для натхнення, — згадує героїня, яка шукає свій образ. — Ідолів від мистецтва, моди, музики, кіно, коміксів було недостатньо. Слід розширити власні горизонти, шукати де-небудь. І потроху в мене з’явилася потреба повернутися і все заново обробити». Що ж вийде з синтезу тіла і душі, якщо поєднати все це з власними мріями про Абсолюті? Читайте і вам відкриється таємниця високохудожнього сурогату… чи То пак новітньої людської сутності.

 • 2

  Ніколя Дикнер. Никольски

  Автор цього роману, представленого в свою чергу на «Днях Франкофонії», як пише Le Mond, поєднує гру і задоволення від розповіді, розбурхуючи читацьку увагу драйвом детектива, в ритмі сценариста і з натхненням романіста пригодницьких книг. За сюжетом навесні 1989 року герої роману — Ноа, Джойс і оповідач, які незабаром буде святкувати свої двадцятиріччя, — покидають рідні місця, щоб почати тривалий і захоплюючу подорож в мегаполіс. У Монреалі вони, незважаючи на помилки молодості, намагаються налагодити своє життя, вважаючи, що позбавилися від минулого. Однак їх траєкторії несподівано перетинаються. Розповідного шарму додає любов автора до експериментів, тому в романі автор поєднує в одній історії археологів, які досліджують відходи, флібустьєрів всіх мастей, морських зміїв, тунців, жертв землетрусу, букініста, неграмотного водолаза, купу поштових відділень і загадкову книгу без обкладинки. Іноді всі разом це нагадує екзотичну енциклопедію, через яку пробираєшся ніби крізь джунглі яскравих образів і влучних фраз. «Скат в зірочку, райдужна корюша, осетер, оселедець, сардина, морська форель, вугор, тріска, мерланг, трехусый минь, зевс, лобань, смугаста барабуля, кефаль-губач, атлантична пеламіда, риба-меч, великий морський окунь, малий морський окунь, камбала, морський півень, ліманда, арноглось, сайра — квартира кишить рибами. Вони плавають на всіх стінах, на плакатах, поштових листівках та зменшених моделях з синтетичного каучуку. Приміщення чисте, добре організоване і Ноа не помічає нічого, крім риб. Не потрапив він до якогось рыбоману?».

 • 3

  Жослін Сосье.»Спадкоємці шахти»

  За сюжетом цієї сімейної саги, так само представленої на «Днях Франкофонії в Україні», в загубленому серед канадських лісів шахтарському містечку живе незвичайна сім’я — в ній двадцять одна дитина. Втім, якою б великою і монолітною не була б сім’я («Всюди, у всіх хатинках — пригнічені, сумні, заплакані люди, — але не у нас. Для нас сонце світило яскраво»), кожен в ній – окрема особистість зі своїми радощами, страхами, надіями. Ось чому ця історія — справжній гімн родовим, індивідуальним, а не сімейним цінностям, кровному братству, мужності, наполегливості та переваги тямущим королям кам’яних кар’єрів перед сільськими свинопасами та гречкосіями. «Всю дорогу ми до хрипів кричали щось, тато приєднував до какофонії свій клаксон. Це був рідкісний і незабутній момент в житті нашої родини, коли він виринав зі своїх роздумів і приєднувався до наших витівок». Так само, як у всіх членів великої родини різне дитинство, шлях між дитинством і старістю часом у всіх виявляється теж різними, далеким від ідеалістичного уявлення про спільних «сімейні цінності».

 • 4

  Ірина Лобусова. Лугару

  За сюжетом цього містичного трилера головна героїня спочатку була свято впевнена, що Лугару – симбіоз людини і вовка — це щось з області міфології, поки події, які почали відбуватися з нею, не змусили докорінно змінити цю наївну думку. Адже вона працює в морзі, оскільки нікуди більше не прийняли, і трупи, які стали їй потрапляти, дуже і дуже дивні. Смерть людини, як показала експертиза, настала від того, що хтось перекусив йому сонну артерію. А після проведеного додаткового аналізу стає ясно, що на його шиї залишилися сліди зубів людини. Крім того, навіть у повсякденному житті героїні починають відбуватися страшні події, іноді нагадують сцени з «Майстра і Маргарити» Булгакова, коли розкрили вампірську суть Варенухи. «- До тебе повинен хтось прийти? — Ні… Не в тому річ. Сусід попросив позичити, щоб квартиру посторожил. Він на добу поїхав… Вранці його заберу, — Віктор заговорив швидко-швидко, а очі його забігали по сторонах. Раптом ясно й чітко Зіна зрозуміла, що Віктор бреше. Розуміння це прийшло яскравим спалахом, як би висвітлюючи темні ділянки страшної кімнати». «Завжди був тямущий», — як сказав з цього приводу класика вищезгаданий персонаж.

 • 5

  Андрій Новик. Аномалія

  Географія цього психологічного та інтелектуального чтива на подив широка, а події і їх наслідки неабияк заплутані і таємничі. Німеччина і США, Іспанія, Франція і Марокко – саме в таких просторових межах відбувається дійство. Що стосується часу… Все починається в наші дні в Гамбурзі, де створюється реальність, якої в подальшому неможливо опанувати. Саме тут вченого Олександра Бунге знаходять мертвим у власному кабінеті. Він був одним з учасників експериментів по виявленню гравітаційної аномалії в кристалах. Агент спецслужби Маркус Бруннер починає розслідування. Тим часом українці Остап, Віталій, Ян Березня прилітають в Марокко на відпочинок. Під час екскурсії вони потрапляють в жахливу ДТП. Це було так дивно, ніби водії випали з цієї реальності на кілька секунд. Остап розуміє, що відбувається щось незвичайне. А потім він зустрічає Світові — дівчинку, яка вижила після ДТП. І стала іншою… Тепер на неї відкрито полювання. Аміра якось пов’язана зі смертю вченого Бунге. Бруннер хоче знайти дівчинку, тому що вона — ключ до катастрофи… «Книга, яку ви зараз тримаєте в руках, в певному розумінні є особливою для мене, — зауважує автор. — У ній описані речі, які оточують нас з вами, однак про які ми навіть не здогадуємося. Кожен проведений досвід має під собою реальний ґрунт, а загадкові просторово-часові кристали насправді існують».

Приємності для книгоманів: цікаві книги весни 2020

Автор публикации

Пользователи не найдены

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.