Стройка

Новости строительства и недвижимости

Новини культури:Ось вже кілька десятиліть роботи англійки Жозефіни Уолл — самої популярної сучасної художниці світу захоплюють і надихають шанувальників її творчості, названого Мистецтвом Уяви.

 • 1

  Сьогодні у нашій віртуальній галереї представлені нові картини, а також ексклюзивні скульптури майстрині з Великобританії, сповнені мріями, снами і таємницями, де звичне поєднується з дивним, земне з містичним, реальне з фантастичним.

  Лід і полум’я. Зачаровані світи від Жозефіни Уолл.

  Картини англійської фентезі-художниці Жозефіни Уолл, що володіє унікальним даром — оживляти допомогою полотна і фарб придумані нею світи, без перебільшення можна розглядати нескінченно довго і кожен раз знаходити все нові і нові деталі.

  Бо все побачене — погляд людини не відразу може вхопити, а розум усвідомити.

  Зачаровані світи від Жозефіни Уолл.

  Переміщаючись поглядом від одного образу до іншого, від однієї деталі до іншої, ми ніби подорожуємо по різних куточках неосяжної всесвіту, де нас зустрічають феї, мавки, богині, русалки, ваблять за собою у вир емоцій та натхнення.

  Глибоко відчувши мальовничі образи, насичені численними символами і деталями, ми буквально насичуємось чарівництвом і одухотвореністю. Саме тому творчість Жозефіни приваблює і надихає так багато людей по всьому світу — різних за світосприйняттям, переконанням, фінансового стану. Що не кажи, а творчість Жозефіни об’єднує людей, що цінують мистецтво — від колекціонерів до звичайного глядача.

  Зачаровані світи від Жозефіни Уолл.

  Розглядаючи ці дивовижні полотна, мимоволі задаєшся питанням: Звідки черпає натхнення ця талановита художниця, окунающая свого глядача у світ чарівної краси, в якому так багато фарб, так багато світла, так багато іскристої радості і фантазії? Якщо уважніше придивитися, то можна побачити, що в основу сюжетів своїх картин Жозефіна закладає стародавні міфи, легенди, оповіді, історії про зірки і сузір’я, а також натуральні природні сюжети, спостережувані художницею в реальному житті.

  Зачаровані світи від Жозефіни Уолл.

  Одним словом, її сюжети — це завжди ажурні і багатоколірні казкові світи, підкреслено витончені символи стихій і сузір’їв, легка і кілька перенасичена красою казка…

  Зачаровані світи від Жозефіни Уолл.

  Кожним своїм твором художниця запрошує глядачів у подорож по світу фантазій і мрій, наповнених яскравими фарбами і смисловими образами, які закликають відірватись від сірих буднів, подолати рамки свідомості і пуститися в безкрайню сферу уяви. Багато художні критики не без підстав порівнюють твори Жозефіни з роботами сюрреалістів і символістів, і в цьому є велика частка істини.

  Зачаровані світи від Жозефіни Уолл.

  Сама ж майстриня, даючи інтерв’ю журналістам, на питання: Як вона може пояснити присутність на її картинах величезної кількості символів і знаків з різних релігій? — відповідає, що вона не використовує цього цілеспрямовано й осмислено, а пише так, як підказує їй душа.

 • 2

  Яскрава індивідуальна і впізнавана техніка — Жозефіни Уолл

  Зачаровані світи від Жозефіни Уолл.

  Жозефіна Уолл працює в основному в акриловій техніці, яка дозволяє їй малювати швидко і створювати приголомшливі різні колірні та текстурні ефекти. В середньому на одну роботу вона витрачає від 2-х до 4-х тижнів — все залежить від розмірів та завантаженості деталями.

  Зачаровані світи від Жозефіни Уолл.

  І як багато хто вже встигли помітити, її улюбленим колірним поєднанням є суміш ультрамарину з паленої умброю, причому художниця ніколи не використовує чорний і чисто червоний колір. Найчастіше свої роботи художниця починає із серії нарисів, в яких вибудовує композиції, в різних варіаціях і проводить гармонійний підбір палітри. До речі, вона ніколи не виконує олівцевих ескізів, а буквально «ліпить» сюжет відразу в кольорі, підбираючи тональність, насиченість колориту.

  Зачаровані світи від Жозефіни Уолл.

  Зачаровані світи від Жозефіни Уолл.

  Зачаровані світи від Жозефіни Уолл.

 • 3

  Скульптури-статуетки англійської художниці

  Зачаровані світи в скульптурі від Жозефіни Уолл.

  Також слід зазначити, що талант художниці за всю творчу кар’єру проявлявся в численних експериментах: Жозефіна Уолл займалася створенням глиняного посуду, дизайном і розписом кераміки, створювала невеликі скульптурні композиції, використовуючи образи міфологічних істот, тварин і комах, а також майстриня створила свою лінію одягу і взуття.

  Зачаровані світи в скульптурі від Жозефіни Уолл.

  Зачаровані світи в скульптурі від Жозефіни Уолл.

 • 4

  Кілька сторінок з біографії знаменитої художниці

  Сучасна художниця і скульптор в жанрі фентезі Жозефіна Уолл (Josephine Wall) народилася в травні 1947 року у Фарнхем, Суррей, Великобританія. Вже в 4 роки майбутня письменниця фантастичних світів захопилася малюванням. Жозефіна, через багато років, з трепетом згадує, який випробувала захват і щастя, коли в дитинстві їй подарували велику коробку воскових крейд. А в шістнадцять юна художниця вже продала першу свою картину.

  Жозефіна Уолл (Josephine Wall).

  Художня освіта дівчина отримувала в Борнмутском коледжі. Ще в період навчання талановита студентка стала виставляти свої роботи в місцевих галереях. А перші її картини, що експонувалися на виставці в Лондоні в 1968 році, привернули увагу глядачів своєрідною пластикою і яскравим колоритом. Незважаючи на те, що основними образами її картин були лише невеликі метелики і бабки, її твори магнетичним чином привертали увагу глядачів, — настільки незвичайним і самобутнім був стиль їх написання. Після закінчення коледжу обдарована молода художниця займалася керамікою, скульптурою, розписом і дизайном. Спочатку 70-х років вона практично повністю відмовився від усіх цих захоплень на користь живопису.

  Зачаровані світи від Жозефіни Уолл.

  У ті роки роботи Жозефіни з успіхом почали експонуватися в Англії, а в 1974-му були представлені на виставках в Токіо і Тегерані, а в Суиндоне пройшла перша персональна виставка художниці. В останні десятиліття роботи Жозефіни Уолл стали дуже популярні серед колекціонерів США і Росії, зрозуміло, що левова їх частка знаходиться в приватних колекціях і музеях Великобританії, Франції, Японії, Америки та Австралії.

  Зачаровані світи від Жозефіни Уолл.

  І багатьом, напевно, буде цікаво дізнатися, що талановита художниця відбулася не тільки в творчості. У неї міцна сім’я, вона мати трьох дітей і бабуся десятьох онуків.

Талановита художниця перетворює сірі стіни будинків в квітучі сади (Фото)

Автор публикации

Пользователи не найдены

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.