Стройка

Новости строительства и недвижимости

Дело МН-17: Аксенов может оказаться на скамье подсудимых в Нидерландах
Справа МН-17: Аксьонов може опинитися на лаві підсудних у Нідерландах

Міжнародна слідча група оприлюднила перехоплені переговори по справі про збитий над Донбасом рейсу MH17, в яких фігурує самопроголошений «глава Держради» анексованого Криму Сергій Аксьонов.

Перший фрагмент відноситься до липня 2014 року, коли українські військові звільняють Слов’янськ, Краматорськ, Бахмут, а на допомогу бойовикам «ДНР» вирушає підкріплення з окупованого Криму.

— (…) Володимир Іванович, так? — Так, слухаю вас. Це Володимир Іванович. — … Мені дав телефон Аксьонов. Сказав, що з Бортніковим узгоджено. — Я слухаю вас, так-так. Як вас звуть? — (…) Як мені вам передати список бажаного? Ми завтра вилітаємо в Ростов. У мене люди … Я сам з Сімферополя.

Володимир Іванович, за даними розслідувачів групи Bellingcat — це заступник голови Прикордонної служби ФСБ Росії, генерал-полковник Андрій Бурлака.

У середині квітня 2014 загін Ігоря Гиркина виходить з Криму і йде на Донбас. За словами самого Гиркина, в його групі є Арсен Павлов на прізвисько «Моторола» — так він і опинився на сході України. Бойовики захоплюють Слов’янськ, бої з українськими військовими за місто тривають більше двох місяців.

Гиркин просить про допомогу у Сергія Аксьонова, але через його помічника, про що свідчить новий фрагмент.

— Ігоре, вітаю, це Михайло. Ти мене пам’ятаєш — помічник «Першого». — Так, слухаю. — Мене ось Сергій привіз, сказав, що ви хочете вийти на зв’язок, яку дати інформацію. — (…) Якщо не буде вирішене (питання) з російської допомогою, з повітряним прикриттям і хоча б щоб з підтримкою артилерії, то не втримати нам Схід. … Нам потрібна протитанкова артилерія, потрібні танки, потрібні нормальні ППО. ПЗРК ми вже не можемо обійтися.

 

8 липня 2014 року Аксьонов і Гиркин вже спілкуються тет-а-тет. Гиркин знову просить військової допомоги, заявляючи, що без неї бойовики «ДНР» втратять «ринки збуту» (під ними розуміються захоплені на Донбасі території. — Авт.).

— «Першому» даю. — Здорово, Ігор. — Привіт. Бажаю здоров’я. — (…). Але ти розумієш ситуацію? — Розумію, Ігор, ситуацію, послухай. Я її у вівторок так і описав. Що якщо ми не почнемо певні речі, я був там, де треба бути. … Я описав картину, якщо ми не зробимо конкретні ситуації, такі-то і такі-то, то ми втратимо там ось ці всі ринки збуту. — Ну, ми втратимо все. Вони просто раздолбают все. — Я ж тобі кажу, втратимо ринки збуту.

Читайте також: У Нідерландах через Covid-19 скасували гей-парад

 

Таким чином, Аксьонов міг не тільки знати про перекидання «Бука» на Донбас, але і координувати операцію.

Автор публикации

не в сети 2 месяца

editor news

0
Комментарии: 0Публикации: 15828Регистрация: 04-05-2018

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.