Стройка

Новости строительства и недвижимости

Жизнь в кредит: где украинцы берут деньги в карантин
Життя в кредит: де українці беруть гроші в карантин

Карантин несподівано увірвався в наше життя і багато до нього виявилися не готові. Українці вже звикли жити сьогоднішнім днем, не маючи заощаджень. Тому втративши роботу під час пандемії люди почали шукати, де б взяти гроші. Хтось виносить цінності у ломбарди, а хтось бере кредити під шалені відсотки, не вникаючи в деталі.

За що українці живуть під час кризи і чому швидке кредитування – не вихід з важкої ситуації – в матеріалі 24 каналу.

Швидкі, але сумнівні позики

Пройшовши по центру столиці закрадається підозра, що карантин існує тільки на папері. Люди сидять в кафе і ресторанах, відвідують нічні клуби, загалом відпочивають по повній. У той же час, у ломбардів все частіше можна помітити черги. Хоча раніше приймальники цінностей в цих установах не мали багато роботи.

Економіст Олег Пендзин на питання – почали українці жити в борг, відповідає – безперечно і додає, що останнім часом різко збільшилися обороти у організацій, які дають гроші під заставу.

Сьогодні українець скоріше йде не в банк за споживчим кредитом, тому що там йому не дадуть кредит без підтвердження належного місця роботи і доходу, а беруть свої цінності і здають їх в ломбарди,– розповідає Олег Пендзин.

Тому, українці не стали жити в борг у прямому сенсі цього слова. Звертаються люди у ломбарди, а не в банки з однієї простої причини – останні не дають споживчих кредитів просто так. Банківська установа перевірить місце роботи, доходи та у разі, якщо вони не відповідають їх очікуванням, з точки зору графіка повернення споживчого кредиту, то гроші ніхто не дасть. Тому різко збільшилися доходи ломбардів. Це свідчить, що українці почали виносити з дому останнє.

Жизнь в кредит: где украинцы берут деньги в карантин
 

Беручи швидкі кредити, варто бути готовим до високих відсотків / Фото 24 каналу

Проте не варто плутати банки і різні організації, які швидко видають гроші лише за наявності у позичальника паспорта. Правда, вони видають гроші під 30% або навіть більш високу місячну процентну ставку. Хоча, є певна категорія людей, які погоджуються на такі умови.

Є установи, де дуже високі відсотки (до 400%), а то й більше. Мова йде про невеликі суми в 3-5 тисяч гривень на кілька днів або тижнів,– каже економічний експерт Віктор Скаршевський.

Читайте також: Чому місцева влада розпочала свято непослуху — експерт

Експерт застерігає – з цими позиками треба бути дуже обережним. Часто пропонують кредит під 0%, але таких позик немає. Треба дивитися ефективну ставку. Чи буває пропонують кредит під 2-3%, потім з’ясовується, що мова йде про те, що це ставка за день, а за місяць користування грошима вже вийдуть зовсім інші цифри.

Швидко взяти кредит можна. Такі установи працюють за рахунок того, що видають гроші під високі відсотки. Однак, не варто думати, що хтось буде видавати кредит під красиві очі і паспорт, а потім про нього забудуть і гроші просто подарують – такого не буде. У паспорті вказується місце прописки позичальника, його близькі родичі. А колекторів ще ніхто не відміняв. Тому там не все просто, як може здатися на перший погляд. І позику з високими відсотками все ж доведеться віддавати.

Життя в борг

Виникає питання – як довго українці зможуть так проіснувати? Президентом було анонсовано збільшення мінімального розміру зарплати. Однак, в такому випадку всю тяжкість бере на себе бізнес, який повинен виплачувати мінімалку. Чи буде бізнес здатний платити, або закриється і піде в тінь, або взагалі з ринку – питання.

Жизнь в кредит: где украинцы берут деньги в карантин
 

Багато бізнесменів в кризу ховаються «в тінь» / Фото 24 каналу

Держава живе в борг давно. Ми погашаємо свої борги, беремо нові. Олег Пендзин призводить таке цікаве дослідження МВФ, де проаналізовано, чому економіка України виходить з кризи значно важче і довше країн-сусідів. Мова йде про угорців, поляків і навіть білорусів. Пояснення такого стану речей зводилося до двох причин.

По-перше, у зв’язку з низьким рівнем доходів в українців повністю відсутнє попереднє накопичення або так звана подушка безпеки у вигляді заощаджень, які дають можливість людям у важкі моменти протриматися. Це була перша і основна причина. Через відсутність у людей накопичень, ринок так швидко не встигає відновлюватися. Як наслідок, суспільне виробництво не розвивається, тому що немає внутрішнього попиту.

По-друге, відсутність належної фіскальної допомоги з боку держави, яка б дозволяла виходити бізнесу з кризи. Мова йде про зменшення або скасування податків тощо.

З точки зору наших кредиторів, українці повністю «проелись» за період карантину. Насправді так воно і є. Зараз ми бачимо ситуацію, коли досить багато людей, виходячи з опитувань, підтверджують, що не мають за що жити і повинні шукати за будь-яких умов заробіток,– додає Олег Пендзин.

Економіст додає, що сьогодні у нас дуже критична ситуація в економіці. За перше півріччя ми впали на 5%. За інформацією прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, у другому півріччі наша економіка почне зростати. Однак на думку Олега Пендзина, наш глава уряду оптиміст, який таким і повинен бути за посадою, яку він займає. А ось Пендзин не оптиміст, тому вважає, що добре б, щоб ми в кінці 2021 переламали ситуацію, особливо з точки зору співпраці з МВФ. Тому що надзвичайно тривалі часові рамки виходу України з кризи можуть вдарити по українцям.

Автор:Ірина Поліщук

Автор публикации

не в сети 2 месяца

editor news

0
Комментарии: 0Публикации: 15828Регистрация: 04-05-2018

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.