Стройка

Новости строительства и недвижимости


Нова епоха авіації

У Китаї почав свою роботу мега-аеропорт Дасин, проект якого розробляло Заха Хадід, і це стало приводом згадати про найцікавіші футуристичних аеропортах світу, спроектованих відомими архітекторами – вже побудованих і готуються до відкриття найближчим часом

Викликають стрес КПП і зали з що товпляться пасажирами відходять у минуле, багато з нових аеропортів світу переносять нас у нову еру авіації. Знамениті архітектори, такі як Норман Фостер, Заха Хадід, Сезар Пеллі і Моше Сафді наново винаходять для нас типовий термінал майбутнього — з екологічним дизайном та інтер’єрами з фантастичних фільмів.

Деякі з цих проектів б’ють рекорди – такі як найбільший у світі аеропорт в Стамбулі і найбільший критий водоспад в новій будівлі аеропорту Чангі » в Сінгапурі. Інші доносять тенденції майбутнього до різних куточків світу — як, наприклад, проект Нормана Фостера для нового сучасного аеропорту в Панамі.

Неважливо, що вам більше імпонує — будь то гладкі конструкції від студії Gang або ретро-гламур Gensler — ці аеропорти гарантовано змусять вас насолоджуватися довгим перебуванням в них.

Міжнародний аеропорт Ilan and Asaf Ramon (Ізраїль)

Цей сучасний аеропорт — міраж посеред посушливої пустелі Негев поряд з Ейлатом. Будівлю вартістю 473,5 мільйона доларів, спроектоване Mann-Ami Shinar Architects і Moshe Tzur Architects, виглядає оазисом завдяки залитим сонцем внутрішніх дворах, вікна від підлоги до стелі і фасадах, виконаним з білих алюмінієвих панелей, які відображають інтенсивні сонячні промені.

Аеропорт Стамбула (Туреччина)

Тільки що відкрився новий аеропорт Стамбула буде площею більше Манхеттена, коли повністю завершиться його будівництво в 2027 році. Проект, натхненний історією і культурою Стамбула, був створений лондонською фірмою Grimshaw за участю Haptic і Nordic. Диспетчерська вишка нагадує тюльпан (національна квітка Туреччини), а головний транзитний зал оформлений в формі протоки Босфор.

Міжнародний аеропорт Дасин (Китай)

Власне, той самий мега-аеропорт. Новий аеропорт Пекіна з найбільшим у світі терміналом у формі морської зірки, ідеально спроектований Заха Хадід як з точки зору естетики, так і з точки зору ефективності. «Гнучкий план поверху може адаптуватися до різної інтенсивності руху. За розрахунками фірми, пасажирам потрібно пройти не більше восьми хвилин, щоб дістатися до будь-якої частини аеропорту.

Аеропорт Чангі (Сінгапур)

Safdie Architects стали першопрохідцями екологічного бачення аеропортів, втіливши його в проекті аеропорту Чангі, який вже кілька разів ставав кращим аеропортом світу. Основна його пам’ятка — Jewel Changi, «зелений» термінал з найвищим у світі критим штучним водоспадом, громыхающим з верхньої частини сталевого купола.

На верхньому рівні знаходиться Canopy Park, комплекс садів площею 13 000 кв метрів, пішохідні стежки, дитячі майданчики і топіарі для тварин. А ще 280 магазинів, ресторанів і готель.

Міжнародний аеропорт Чикаго о’хара (Ілінойс, США)

Студія Gang перемогла у жорсткій конкуренції, в тому числі з Santiago Calatrava і Norman Foster, за право спроектувати розширення аеропорту о’хара вартістю 8,5 мільярдів доларів. Новий термінал має незвичайний «решітчаста» фасад, а ширяючий атріум залу заповнений рослинами і оброблений деталями з натурального дерева для створення безтурботної заспокійливої атмосфери.

Міжнародний аеропорт Кувейту

Відомий британський архітектор Норман Фостер веде будівництво міжнародного аеропорту Кувейту. Возводящееся в одному з найспекотніших місць на землі будинок зосереджено навколо 80-футового приміщення зі спеціальними світловими люками, які одночасно забезпечують інсоляцію і відображають прямі сонячні промені. Дах покрита сонячними батареями, а бетонні колони повторюють силует традиційних човнів днз. Проект, який повинен бути реалізований в 2020 році, прагне до того, щоб отримати статус LEED Gold (вищій рівень у рейтинговій системі енергоефективних та екологічно чистих будівель), що зробить його першим в світі терміналом, які досягли цього.

Міжнародний аеропорт Луї Армстронга в Новому Орлеані (Луїзіана, США)

Pelli Clarke Pelli Architects стоїть за проектом терміналу вартістю 1,1 млрд доларів, який з’явиться вже цієї осені. Проект включає в себе три зали площею 987 квадратних футів, 35 гейтів і триповерховий атріум. Але краса в деталях – віддаючи данину поваги Новому Орлеану, архітектори створили інтер’єр з вигнутими навісами, скляними стінами і підлогою терраццо, що повторюють вигини і повороти дельти річки Міссісіпі. Там також будуть спливаючі сцени по всьому терміналу і Jazz Garden для живої музики.

Міжнародний аеропорт Піттсбурга (штат Пенсільванія)

В аеропорт Піттсбурга йде серйозна модернізація, яку проводять архітектурні фірми Gensler, HDR і Luis Vidal. Намічений до завершення в 2023 році Т-подібний термінал площею 635 квадратних футів, завдяки формі даху і заокругленим вікон, викликає асоціації з хвилею.

Міжнародний аеропорт Токумен (Панама)

Відкрився в січні цього року термінал в Токумене схожий на космічний корабель прибульців. Будівля, створена Норманом Фостером, поєднується з панамським пейзажем і створює розкішні пейзажі всередині приміщення. У центрі терміналу знаходиться садок, засаджений рослинністю з тропічних лісів Панами.

Читайте також про те, як виглядає сама футуристична частина штаб-квартири Amazon. А також про те, що в Саудівській Аравії побудують Неом — гігантський технологічний місто майбутнього.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.