Стройка

Новости строительства и недвижимости

Договор с банком. На что обращать внимание, чтобы не получить неоправданный четырехкратный долг
Договір з банком. На що звертати увагу, щоб не одержати невиправданий чотириразовий борг

Анкета або договір, який підписує клієнт банку при оформленні картки може в деяких випадку прирівнюватися до кредитного договору з банком, тому іноді власники карток ризикують отримати борг по кредиту, про який не знали. У прес-службі НБУ розповіли, як цього уникнути.

Ситуація, коли при оформленні платіжної картки клієнт підписує анкету-заяву або договір на обслуговування банком, а йому крім звичайної платіжної картки додатково вручають ще й кредитну з лімітом 5 тис. грн. Стандартним вимогою при цій процедурі є «поставити галочку» про ознайомлення з умовами та правилами обслуговування.

Іноді клієнт за замовчуванням зобов’язується стежити за зміною умов обслуговування на веб-сайті банку. Якщо такою карткою не користуватися, але і не закрити, то через кілька років кредитний ліміт перетворився в борг по кредиту. Сума складалася з відсотків за користування кредитом, пені та безпосередньо тіла кредиту.Фахівці кажуть, що така анкета або договір приєднання може бути фактично кредитним договором з банком. Згідно з Цивільним кодексом України такі документи прирівнюються до кредитних договорів. Однак навіть у таких анкетах повинні бути прописані основні умови фінансової послуги. Якщо цієї інформації немає, фінансова установа порушує права. Підписуючи таку анкету або договір приєднання, в перспективі можна отримати зобов’язання, незважаючи на те, що клієнт міг не повністю зрозуміти умови користування кредитним лімітом.

Як уникнути такої ситуації?

звертати увагу на вартість користування кредитним лімітом.

Ця інформація повинна бути зазначена в правилах і умовах, розміщених на сайті.

Також фінансова установа зобов’язана вказувати в анкеті-заяві вартість послуг, а в договорі приєднання штрафи у випадку прострочення.звертати увагу на те, що за умовами договору фінансова установа може отримати право змінювати в односторонньому порядку комісії, тарифи, а також розмір кредитного ліміту.

Однак, вона зобов’язана повідомляти про відповідні зміни на своєму веб-сайті за 30 днів до вступу їх у дію.взяти в банку паспорт споживчого кредиту, в якому відображено вартість та основні умови кредитного ліміту. Банк зобов’язаний його видавати у разі кредиту більше мінімальної зарплати (зараз це 5238 грн.), інакше він порушує Закон України «Про споживче кредитування».

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.