Стройка

Новости строительства и недвижимости

Из собора в Крыму выселяют общину ПЦУ. МИД выступил с обвинениями в адрес РФ
Із собору в Криму виселяють громаду ПЦУ. МЗС виступив із звинуваченнями на адресу РФ

Україна засудила виселення громади Православної церкви України з кафедрального собору святих рівноапостольних князів Володимира і Ольги в аннексированном Сімферополі. Про це повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ.

У відомстві розповіли, що підставою для виселення громади нібито стало закінчення терміну дії договору з єпархією УПЦ КП. Хоча він був укладений на 49 років після проголошення незалежності України.

«Такі дії неприпустимі і грубо порушують права людини, відображають політику системного переслідування української православної спільноти в тимчасово окупованому Криму», – підкреслив міністр Дмитро Кулеба.

Також в Мзс нагадали, що тиждень тому російська адміністрація вручила архієпископу ПЦУ Клименту постанову про знесення храму в Євпаторії, в березні минулого року затримувала самого архиєпископа, а в квітні відмовилася реєструвати українську релігійну організацію. Цим все не закінчилося – в липні під виглядом ремонту будівлі собору викрали весь церковний обладунок.

Кулеба додав, що МЗС засуджує утиски і переслідування кримчан мусульманського віросповідання, громади месіанських євреїв, а також прихожан церкви «Свідків Єгови».

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.