Стройка

Новости строительства и недвижимости

Это – фейк: врач развенчала жуткий миф о COVID-19
Це – фейк: лікар розвінчала страшний міф про COVID-19

Коронавірус 2020 переполохав усю планету ще взимку і по інтернету почали поширюватися страхітливі чутки. Наприклад про те, що COVID-19 протягом довгого часу може залишатися в деяких органах людини і викликати хронічні захворювання.

В даний час немає науково доведених фактів, які могли б підтвердити цю версію. Про це розповіла лікар-імунолог, доктор медичних наук, професор Алла Волоха в інтерв’ю OBOZREVATEL.

«Зараз немає даних про те, що коронавірус може персистувати надзвичайно довго і викликати якісь хронічні поразки», — інформує Алла Волоха.

Медик допускає, що найбільш вразливою для COVID-19 є центральна нервова система, яєчка і очі, однак це ще ні про що не говорить. У зазначених локаціях коронавірус може залишатися довше, ніж в інших органах, але інші вірусні інфекції не демонструють такого ефекту.

Але варто пам’ятати, що важка форма пневмонії, тривале перебування під апаратом штучної вентиляції легень (ШВЛ) впливають на організм людини — можливі залишкові явища в легенях.

Читайте також: Трамп пішов проти Конгресу і прийняв додаткову допомогу в коронакризис: що отримають американці

Однак подібні наслідки захворювання коронавірусом спостерігаються лише у тих людей, які до зараження страждали яким-небудь хронічним захворюванням.

«Можливо, для них це може мати якісь наслідки. Але поки ми не знаємо, як довго будуть утримуватися ускладнення у людей після одужання», — підсумувала експерт.

Щоб уникнути можливих неприємностей, регулярно мийте руки з милом, дотримуйтесь дистанцію в громадських місцях, не чіпайте руками очі, ніс і рот, а при підвищенні температури, появи кашлю та утрудненні дихання якомога швидше звертайтеся за медичною допомогою.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.